Nové Město na Moravě – jednička v pořádání biatlonu

                   

Když se řekne Nové Město na Moravě, tak se většině lidí okamžitě vybaví lyžování, potažmo Světový pohár v biatlonu. Ono se tomu vlastně ani tak moc nedá divit, protože snad každá sezóna ukázala fantastické výsledky a výkony sportovců ve zdejším areálu. Biatlon si český národ zamiloval, stejně jako zmíněné město. Zapříčinily se o to čeští biatlonisté a jejich skvělé výsledky z minulých let. Lidé však navštěvovali areál i mimo dobu závodů, kde si mohli vyzkoušet běžky a tak trochu tím něco udělali pro své zdraví. V zahraničí si zase všimli jak skvělé atmosféry, tak dokonalého profesionálního přístupu.

Nové Město na Moravě získalo ocenění na Forum Nordicum. To je cena, kterou udělují novináři pro pořadatelé nejlepšího závodu světového poháru v biatlonu. Vlastimil Jakeš si pro trofej přijel do polské Szklarské Poreby. Jeho slova k tomu byla, že se jedná o ocenění i za veškerou práci, kterou jeho tým za delší časové období vykonal.

Už v roce 2012 se Nové Město účastnilo seriálu světového poháru, Tenkrát to byla první účast. Hned za rok se konalo mimořádně povedené mistrovství světa. Evropská vysílací unie to zhodnotila slovy, že sledovanost uplynulého ročníku světového poháru v Novém Městě byla nejvyšší ze všech, a to je co říct, protože v Německu se biatlon drží na předních příčkách oblíbenosti.

Letošní sezóna bude mít jen malou účast – světový pohár v klasickém lyžování a kde jinde než v Novém Městě na Moravě. Biatlon přijde až příští sezónu. Konat se tu budou jen závody biatlonu série IBU Cup. Jedná se o druhou nejsledovanější sérii v biatlonu po světovém poháru. A tak se mohou fanoušci těšit na velká jména.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články