Nevhodný komentář ke smrti Kobeho Bryanta stál ředitelku školy teplé místo

Foto: businessinsider.com

Někdejší basketbalista Kobe Bryant začátkem tohoto roku zahynul při letecké havárii a v útrobách vrtulníku spolu s ním čekala smrt i na jeho talentovanou dceru. Tragédie ohromných rozměrů otřásla celým světem. Velké množství celebrit se se sportovcem loučilo prostřednictvím sociálních sítích a posílalo kondolence rodině, která zažívá peklo. Příklad z nich si ovšem nezvala ředitelka střední školy ve státě Washington, která Bryantovi v podstatě přála smrt. Její kariéra ve vzdělávacím zařízení kvůli tomu skončila.

Kondolence celebrit zastínila nenávistná zpráva učitelky

Jednačtyřicetiletý Kobe Bryant se začátkem ledna vydal na zápas své milované dcery Gianny a jelikož společně s ním hodlalo akci navštívit dalších sedm rodičů, vyvezl je soukromým vrtulníkem. Právě toto rozhodnutí se však nakonec jemu i všem cestujícím stalo osudným. Helikoptéra totiž z neznámých důvodů havarovala a nikdo z pasažérů nepřežil. Situaci neulehčovaly ani špatné povětrnostní podmínky, kvůli nimž záchranáři nemohli na místo nehody vyrazit včas.

Na sociálních sítích se okamžitě strhla lavina soustrastných příspěvků a vzpomínkových fotografií, kterými veřejnost zásobovaly celebrity ze všech koutů planety. Mezi autory kondolencí nechyběli ani Donald Trump, Barack Obama, LeBron James a další známé osobnosti.

Ředitelka střední školy ve státě Washington Liza Sejkorová ovšem zvolila poslední rozloučení velmi nevhodně. Na Facebooku totiž vyvěsila zprávu, že karma Kobe Bryanta konečně dostihla. Na co kantorka vlastně narážela?

Liza Sejkorová vzpomínala na události z roku 2003

Liza Sejkorová bezpochyby komentovala kauzu z roku 2003, kdy Kobe Bryant stanul před soudem kvůli údajnému znásilnění devatenáctileté recepční. Hvězda Los Angeles Lakers se tehdy bránila, že s dívkou sice měla pohlavní styk, ale veškerá rozhodnutí byla z její strany zcela dobrovolná. To však v průběhu procesu sám částečně zpochybnil slovy:

„Ačkoli jsem věřil a stále věřím, že náš sexuální styk byl oboustranně dobrovolný, zjistil jsem, že ona tento incident neviděla stejným způsobem jako já.“

Nakonec došlo ke stažení obžaloby, protože dívka už nechtěla v procesu nadále pokračovat. Podle zákulisních zdrojů navíc dostala tučné mimosoudní vyrovnání. Sejkorová svou kritiku každopádně nevyslovila v tu nejlepší možnou dobu. Z funkce ředitelky školy byla odvolána a následně musela opustit i celý vzdělávací institut. Nepomohla ani omluva, jíž později sdílela právě na sociálních sítích, které jí tolik zavařily:

„Chtěla bych se všem omluvit za má slova naznačující, že člověk si může smrt zasloužit. Bylo to velmi nevhodné.“

Foto: businessinsider.com