Nejlepší sportovec roku v rámci České republiky? Jmen se nabízí hned několik

Foto: cbssports.com

Českým sportovcům se letos na domácí i mezinárodní scéně vskutku dařilo. Vinou toto je však velice těžké určit jen jednoho člověka, který nad ostatními vynikal. Kdo se stane naprostým králem 2019? Nabízí se hned několik jmen, které jsme se rozhodli sepsat v následujících řádcích.

Tomáš Satoranský

Osmadvacetiletý rodák z Prahy má za sebou rok z říše snů. Poté, co z klubu Washington Wizards přestoupil do Chicaga Bulls, se stal nejlépe placeným sportovcem České republiky. Zároveň také platí za jednu z nejzářivějších hvězd zámořské NBA současnosti, byť v novém působišti měl začátek poměrně vlažný.

Dařilo se mu rovněž na poli reprezentačním. Český tým dovedl na mistrovství světa k senzačnímu šestému místu a navíc po celé zemi rozjel nefalšovanou basketbalovou mánii. Že by se z košíkové zanedlouho stal národní sport? To asi nehrozí, i tak ale jméno Tomáše Satoranského do našeho seznamu jednoznačně patří.

Jiří Prskavec

Šestadvacetiletý kajakář a vodní slalomář letos vyhrál, co mohl. Získal titul mistra světa v olympijské disciplíně a navíc obhajuje celkové vítězství ve Světovém poháru. Podle odborníků disponuje neskutečným citem pro vodu a je rovněž velkým profesionálem, který si jde tvrdě za svým cílem. Ačkoli u nás není daná sportovní oblast příliš sledovaná, Jiří Prskavec by si titul sportovce roku určitě zasloužil.

Lukáš Krpálek

Devětadvacetiletý rodák z Jihlavy a hlavně vynikající judista už anketu Sportovce roku v minulosti jednou ovládl. Konkrétně se tak stalo v roce 2016, kdy získal zlatou medaili z letních olympijských her. Ani letos si rozhodně nevedl špatně, zlatou placku přivezl z Mistrovství světa v Japonsku. Tu navíc vybojoval v nejtěžší váhové kategorii, což je vzhledem k lokaci šampionátu ohromný úspěch. Stejně jako Jiří Prskavec platí za obrovského profesionála, který necouvne před žádnou výzvou.

David Pastrňák

Český hokejista ve službách Bostonu Bruins se v rámci nové sezóny NHL rozehrál do neskutečné formy. Dlouhou dobu vedl kanadské bodování, momentálně se nachází na páté příčce. Mezi střelci ovšem kraluje i nadále, o čtyři branky vede nad druhým Jackem Eichelem z Buffala Sabres. Mnozí fanoušci se radují, že po odchodu Jaromíra Jágra ze zámoří máme konečně někoho, kdo se výkonnostně dokáže vyrovnat i největším světovým hvězdám. A právě kvůli tomu by si David Pastrňák titul sportovce roku určitě zasloužil, nemyslíte?

Foto: cbssports.com