Něco málo o golfu

Golf je momentálně velmi populárním sportem, který však nepatří mezi ty nízkonákladové, o tom není sporu. Vybavení, které je potřeba, se může dostat až do sumy desetitisíců, což nejsou zrovna peníze, které může dát každý, zvláště v dnešní době. Jestliže golf hrajete pravidelně, tak určitě víte proč. Kdo tento sport nehraje, tak asi úplně neví, o co přesně jde. Je jedno, jestli se tomuto sportu věnujete nebo ne, i tak je dobré o něm něco málo vědět. Když už nic, tak si aspoň rozšíříte obzory a vašimi vědomostmi můžete zaujmout.

Tak tady je pár zajímavostí o golfu, které hráče i nehráče překvapí, možná z nich budou v klidu nebo je taky zarazí do židle.

Nejdelší jamka na světě

Golf je možná pro někoho nepochopitelný, ale není to nic těžkého. Je sice lehký na pochopení, ale horší na zrealizování. Prostě se jen musíte snažit dostat míček do jamky. Jamky jsou v různých vzdálenostech, ta nejdelší je v golfovém klubu Satsuki na hřišti Sano Course v Japonsku a je nejdelší světě se svou délkou 831 metrů.

Nejmladší rekordman

Ti nejlepší z nejlepších dostanou míček do jamky tzv. na první dobrou. Kdysi se to dokonce stalo pětiletému dítěti, chlapci, který se tak stal mladým rekordmanem. Jmenoval se Cosby Orr a rekord drží pořád už od roku 1975.

Rozený pravák – golfový levák

Jestliže jste zběhlí ve světě golfu, tak určitě znáte jméno Phil Mickelson, jenž je dnes označován titulem nejznámějšího leváka v seznamu profi golfistů. Během své kariéry vyhrál čtyřikrát Major, avšak má jedno velké tajemství. Narodil se jako pravák a levý švih odkoukal prostě a jednoduše – od svého otce.