MMA a souboj století

                   

Jestliže je sport vaší vášní, tak pro vás není novinkou, co se ve sportu děje všeobecně. Stále se konají různé sportovní události, které lákají celou řadu fanoušků. Už dávno je pryč doba, kdy se něco takového dělo čistě jen ve Spojených státech Amerických či jinde v zahraničí, daleko více soubojů se odehrává i našich končinách. Navíc si lístek může zakoupit dá se říci skoro každý. Ve sportovním světě se tedy neustále něco děje, jak už bylo zmíněno a je občas těžké se v tom zorientovat.

Co takhle MMA?

MMA určitě už někteří znají. Jde vlastně o “smíšené bojové umění”. Dá se říci, že v MMA se dají použít jakékoliv chvaty z bojových umění. Zápasníci musí však používat i svou hlavu, co se týká myšlení, protože údery mohou přijít z jakékoliv strany i pozice, navíc tedy z kteréhokoliv bojového sportu.

Je to sport, který je u nás už dost na vzestupu a má čím dál více popularity. Trénovat chodí už docela dost lidí, kterých přibývá. Ve výhodě jsou ti, kteří ovládají bojová umění či se někdy věnovali nějakým bojovým sportům. Ale ani nováčci na tom nemusí být špatně. Dostanou se celkem rychle do formy a mohou se uchytit v Oktagonu a dostat se na příčky nejvyšší.

MMA se i díky tomu, že se koná více a více akci, stoupá výš a výš a tento druh sportovců si říká “zápasníci”.

Souboj století

I v tomto sportu to zákonitě muselo přijít. V dřívějších letech se konalo množství akcí, na které nejde zapomenout. Všechno je to zásluhou organizace XFN, která způsobuje růst MMA. Jejich další akcí byl zápasy v O2 Aréně. Stalo se, že za souboj století se tehdy považoval ten v klasickém boxu mezi známými rappery – Rytmus a Marpo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články