Michael Jordan se rozbrečel na rozloučení s Kobe Bryantem

Foto: hoopshype.com

Někdejší basketbalista Kobe Bryant, který společně se svou dcerou Giannou a dalšími pasažéry zahynul po pádu vrtulníku 26. ledna, zasáhl do životů mnoha lidí. Ti se společně sešli na pietní akci, kde se částečně zahojené rány znovu otevřely. Zřejmě nejemotivnější proslov si pak pro diváky připravil Michael Jordan, jenž zesnulého sportovce označil za bratra a řekl, že společně s ním přišel i o kus sebe samotného. Během skvěle připravené řeči dojal k slzám nejen sebe, ale i všechny ostatní.

Jordan a Kobe byli dlouholetými přáteli

Michael Jordan a Kobe Bryant platili v rámci zámořské NBA za nesmiřitelné rivaly, kteří proti sobě bojovali na několika různých frontách. V soukromém životě je ovšem pojilo velké přátelství, což dokládá Jordanův emotivní proslov na pietní akci ku příležitosti rozloučení se sportovcem, který společně se svou dcerou Giannou tragicky zahynul během pádu vrtulníku v Kalifornii:

„Když Kobe zemřel, spolu s ním jsem ztratil i kus sebe samotného. Všichni známe mladší sourozence, co se o nás z nějakého důvodu pořád starají. Zajímá je váš šatník, vaše boty, prostě všechno. Někdy to byla neskutečná otrava, pokud to tak mohu říci, ale následně přešla v pravou lásku. Postupem času totiž pochopíte, že k vím s obdivem vzhlížejí a chtějí získat cenné rady do života, který na ně čeká.“

Jednačtyřicetiletý Kobe Bryant byl svým zápalem pro věc pověstný. Absolvoval pravidelné tréninky v brzkých ranních i večerních hodinách, nevynechal žádnou příležitost přiučit se něčemu novému a bral si příklad z lidí, kteří mu v kariéře mohli hodně pomoci. Michael Jordan byl jedním z nich. Dokonce si troufneme říci, že legenda Chicaga byla hlavním důvodem, proč Bryant obětoval basketbalu maximum. Za každou cenu se mu toužil vyrovnat.

Média Jordana a Bryanta často srovnávala

Michael Jordan a Kobe Bryant byli mediálně velice často srovnáváni a nutno podotknout, že ve většině disciplín vyhrával prvně zmíněný. Na kontě měl totiž šest vyhraných finále NBA, lépe bránil a v útoku byl rovněž nesmírně silný. Bryant ale vždycky říkával, že srovnávat jeho a Jordana je jako hledat podobnosti mezi jablky a hruškami. Oba totiž vyrostli na jiném herním stylu, hráli v jiných týmech.

S ohledem na události tohoto roku se veškeré dohady o kvalitách obou hráčů zdají jako naprostá hloupost. Michael Jordan se na závěr svého dojemného proslovu pozastavil nad pomíjivostí života. V té chvíli už se neubránil proudu slz, které se nezastavitelně draly na povrch:

„Nikdo neví, kolik času nám zbývá. Kobe ostatně na hřišti nikdy nic nevypustil, pokaždé ze sebe vydal maximum. A přesně to se nás snažil naučit – abychom žili přítomností a trávili co nejvíce času s lidmi, na kterých opravdu záleží.“

Foto: hoopshype.com