Michael Jordan prodává svůj letní palác, vy na něj ale rovnou zapomeňte

Foto: complex.com

Legendární americký basketbalista Michael Jordan se rozhodl prodat prázdninové sídlo v Park City, které je složeno ze sedmi koupelen, pěti ložnic, kina, tělocvičny, bazénů, kaskádových vodopádů, golfového simulátoru, štědrého pozemku a také luxusního nábytku. Běžní smrtelníci však mohou nad touto neskutečnou stavbou jen po nocích slintat do polštáře. Proč? Někdejší hvězda NBA za ni požaduje bezmála 200 milionů korun, což je pro představu roční plat nejslavnějšího českého basketbalisty Tomáše Satoranského.

Provozní náklady budovy jsou ohromné

Michael Jordan si během svého profesního života vydělal obrovské jmění, které na rozdíl od svých kolegů neutratil za zbytečnosti a peníze chytře investoval do nemovitostí. Jednu ze svých několika budov se nyní rozhodl prodat a případní zájemci si musejí připravit kolem 172 milionů korun. Tím však jejich investice do objektu zdaleka nekončí. Podle realitní kanceláře, která si vzala prodej domu v Park City na starost, se provozní náklady pohybují kolem 800 tisíc korun měsíčně. To je částka, kterou většina z nás nevydělá ani v rámci jednoho kalendářního roku.

Jeden z mála občanů České republiky by si však tento luxus mohl v aktuální době dovolit. Basketbalista Tomáš Satoranský si díky svému přestupu do Chicaga, kde Jordan sám v minulosti působil, přijde na úctyhodných 230 milionů korun ročně. To z něj dělá nejlépe placeného tuzemského sportovce současnosti. Kdyby tedy většinu svých příjmů zvládl ušetřit, na pokrytí investice do nemovitosti i provozních nákladů pro to pro jeden rok stačilo.

Michael Jordan je stále velkou osobností, na níž se nezapomíná

Dnes již šestapadesátiletý Michael Jordan se narodil v Brooklynu a už od dětství jej to táhlo ke sportu. V mládí hrával americky fotbal, baseball a basketbal. Právě košíková jej bavila natolik, že se rozhodl ostatní koníčky upozadit. Díky svému talentu se dostal na Univerzitu v Severní Karolíně, kterou však opustil ještě před dokončením studia. Draftovalo jej totiž Chicago a v tu chvíli bylo jasné, že vzdělání ho živit nebude. Hned na úvod se v NBA stal nováčkem roku.

Chicago Bulls se Jordanovi stalo domovem po dobu 12 let, mezi nimiž se pouze na dva roky odskočil k dalšímu oblíbenému sportu – baseballu. Celkem šestkrát stanul na samotném vrcholu NBA a dodnes je považován za jednoho z nejlepších basketbalistů v historii. Věhlas a slávu získal také díky reklamním kampaním pro společnosti Coca-Cola, Nike, Chevrolet či McDonald‘s. V prodeji jsou stále tenisky nesoucí jeho jméno.

Michael Jordan je také nejlépe placeným důchodcem na světě. Jeho roční příjem se pohybuje kolem jedné miliardy korun. To na skromný život bohatě postačí, nemyslíte?

Foto: complex.com