Messi dal svůj 700. gól panenkovskou penaltou

Zdroj obrázku: fcbarcelona.com

Souboj dvou gigantů a sousedů v tabulce španělské La Ligy, druhé Barcelony a třetího Atlética Madrid, skončil remízou. Největší hvězda Barcy, Lionel Messi, bude ale na zápas vzpomínat alespoň trochu v dobrém. Svůj gólový účet totiž zaokrouhlil na rovných 700. Svůj jubilejní gól vstřelil z penalty způsobem, který zná celý svět pod jménem „Panenka penalty“.

Barca v boji o titul ztratila

Pro Barcelonu je remíza nepochybně ztrátou, na Real nyní ztrácí jeden bod, má navíc odehraný jeden zápas navíc. Barca měla přitom utkání rozehrané dobře, po vlastním gólu Costy vedla 1:0, Messi svým penaltovým gólem dostával Barcu znovu do vedení 2:1, poslední slovo mělo ale Atlético, konkrétně Saúl Ñíguez, který také skóroval z penalty.

Zdroj obrázku: planetfootball.com

Statistika nuda je. Anebo není?

Vstřelením 700. gólu se Lionel Messi dostal do elitní sedmičlenné skupiny fotbalistů, kterým se to v kariéře podařilo. Před Messim je se 726 góly Cristiano Ronaldo, Gerd Muller, jež se trefil 735 krát, Ferenc Puskas (746), dvojice Brazilců Pelé a Romário (767 resp. 772) a samozřejmě také Josef Bican, kterému se jako jedinému podařilo pokořit 800 gólů (konkrétně vstřelil 805 branek).

Zajímavá jsou ale i další čísla, 582 svých gólů vstřelil Messi levačkou, 92 pravačkou a pouze 24 jich vsítil hlavou, což samozřejmě odpovídá jeho nevelké výšce. Nejvíce gólů vstřelil v zápasech ze Sevillou (37), největšímu rivalovi z Madridu potom nastřílel gólů 26.

Zdaleka nejúspěšnější rok byl pro Messiho rok 2012, kdy nastřílel hned 91 gólů, letos jich stihl – i kvůli koronavirové pauze – zatím jedenáct.

Messimu je 33 a lze předpokládat, že zápasů ještě pár odehraje, bude proto zajímavé sledovat, zda se mu podaří překonat některého z legendárních hráčů, kteří jsou v žebříčku před ním. A všichni bychom asi také rádi znali konečný výsledek souboje Messi – Ronaldo. Portugalec má zatím o 26 gólů více, je ale o dva roky starší. Bude to tedy souboj napínavý až do konce!