Maminka Jaromíra Jágra má problémy se srdcem

i Foto: cbc.ca
                   

Po boku slavného Jaromíra Jágra se během let vystřídalo spoustu nádherných žen, jen jedna mu ovšem zůstala věrná za každé situace. Řeč není o žádné modelce, ale jeho mamince Anně. Ta pro něj byla oporou nejen během raného mládí, ale v podstatě po celý život. Stále hrající legenda Kladna teď ovšem musí čelit nepříjemnému zjištění – maminku trápí problémy se srdcem. Jágr to sdělil svým fanouškům během jednoho streamu na Instagramu. Žádné bližší informace ovšem na veřejnost nepustil, což je zcela pochopitelné, jedná se čistě o rodinnou záležitost.

Anna svého syna doprovázela na každém kroku

Když se malý Jaromír Jágr rozhodl, že se stane hokejistou, rodiče jej v tomto plánu samozřejmě podpořili. Ačkoli se už tehdy nejednalo o levný koníček, maminka Anna se snažila ze všech sil dopřát synovi to, po čem jeho srdce touží. Jágr na toto období vzpomíná s úctou a respektem, i když zároveň netuší, jak to Anna dokázala všechno sama zvládnout. Svým fanouškům na Instagramu sdělil:

„Máma je hrozně hodný a pracovitý člověk. Celý svůj život přizpůsobila rodině a tátovi. Když přemýšlím, jak vše zvládala… je něco nemožného, nechápu, jak to dokázala. Starala se o dvě děti, pracovala na statku, vstávala ve čtyři hodiny ráno, aby podojila krávy. Muselo být vykydáno a dobytek nakrmený. A po práci zase. Přišla a zase se starala o statek. Prala, žehlila, vařila na další den a lehnout si chodila o půlnoci. Pro mě naprosto nepochopitelné, jak to vůbec mohla fyzicky přežít.“

Kvůli všem zmíněným skutečnostem se Jaromír Jágr snažil mamince v dobách, kdy dosáhl největší slávy a vydělával také ohromné množství peněz, splatit dluhy z minulosti. Proto jej doprovázela snad na všech zahraničních štacích, žila s ním v Pittsburghu, New Yorku i Washingtonu DC. Pravidelně chodila sledovat také všechny Jaromírovi zápasy, když samozřejmě zrovna měla volnou chvíli. Blízkým vztahem je dvojice zkrátka veřejně pověstná a Anně se proto začalo vtipně přezdívat „Mama Jágr“.

Mluvila Jaromírovi i do výběru partnerek

Vždycky, když byl Jaromír Jágr přistižen s nějakou dívkou, ihned se k němu dostaly otázky novinářů, jak na jeho nový románek reagovala maminka. Slavná osmašedesátka většinou pronesla nějakou vtipnou hlášku, nicméně v případě Veroniky Kopřivové stále dokola opakovala, že má s jeho maminkou naprosto perfektní vztah, možná dokonce nejlepší ze všech. Anna tedy určitě cítila velké zklamání, když se pár po dvou letech rozešel.

Mama Jagr na tom zdravotně není nejlépe

Jaromír Jágr pravidelně streamuje na Instagramu, kde si se svými fanoušky povídá i na hodně palčivá témata. Nedávno přišla řeč právě na jeho maminku, o níž se hokejová hvězda vyjádřila následovně:

„V posledních třech měsících měla problémy se srdcem a je z ní úplně jiný člověk. Najednou musí pořád spát, je unavená.“

Doufejme, že zdravotní problémy Jágrovi maminky nejsou vážné a dá se v brzké době zase do pořádku. Kladno by jinak totiž přišlo o jednu z nejvěrnějších, letitých fanynek!

Foto: cbc.ca

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články