Má Lysá hora strmé stezky?

Česká republika má mnoho míst, která stojí za to, abyste je navštívili. Jestli jste milovníci přírody, vyražte do Beskyd. Lidi sem sice jezdí hlavně v červenci a v srpnu, ale ani v zimě to samozřejmě není na škodu sem zavítat. Jestli by si někdo v lednu nebo v únoru potřeboval trochu odpočinout, například od práce, může přijet do Beskyd na prodloužený víkend. Nebude problém s ubytováním ani s tím, kam vyrazit.

Beskydy toho mají rozhodně co nabídnout. Ani jeden turista se tu nebude nudit. Nejčastější místo, kam jezdí turisté, je Lysá hora, jelikož jde o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Jestli ho ještě někdo někdy nevyšel, tak je možná v nadcházející zimě čas na to, abyste to udělali.

Lysá hora je v zimě o dost krásnější než v ostatních ročních obdobích. Jestli budete mít štěstí a ne vrcholku se neobjeví mlha či sněhová bouře, čeká Vás velká odměna – nádherný pohled na Beskydy v celé jejich kráse, což bude nezapomenutelný zážitek.

Jaká cesta je nejstrmější?

Na Lysou horu existuje několik stezek a tras. Jsou označené různobarevnými značkami, které Vás navedou přímo na vrchol Lysé hory. V zimě byste se měli raději vydat po těch cestách, které jsou bezpečné, což je například Bezručův výplaz nebo Oddychová vrcholovka, ale vyhnout byste se měli těm strmým, které jsou v zimě jak pokryté sněhem, tak i ledem.

Ta nejstrmější trasa vede z obce Krásná – to se dáte po staré sjezdovce a zjistíte, že kromě její strmosti je navíc ještě výrazně nebezpečná.

Kde se zde ubytujete?

Jestli se sem vážně vydáte na celý víkend nebo na prodloužený, to už je celkem jedno, tak asi budete potřebovat poradit, kde sehnat ubytování. Doporučuje se rekreační centrum s názvem Sepetná, což je místo vlastně pro každého. Ubytovat se dá jak v hotelu, tak i v chatě, bungalovu či penzionu.