Lukostřelba a pistolnictví – neobvyklé, ale sporty to jsou

                   

V dnešní době existuje nepřeberné množství sportů, takže je rozhodně z čeho vybírat. Kdo miluje vody, může chodit plavat, přičemž tento sport se považuje za excelentní prostředek, když chce někdo zhubnout. Kteří lidí mají rádi přírodu, tak zde je nasnadě běhání, které zase tvaruje zadeček a stehna, navíc se při něm i vyčistí hlava. Kluci mají fotbal, holky balet, dua zase tenis či squash. Jak je vidět, vybírat se dá z velké hromady. Nabídka sportů je stále rozšířenější, dokonce je přidané i surfování, což je v našich zeměpisných podmínkách vlastně nemožné, protože nemáme moře. Avšak tohle je surfování ve vodní kryté hale.

V poslední době je čím dál více oblíbenější střelba z pistole a také lukostřelba. Střílení z pistole je využíváno spíše dětmi, kdy se často dělají programy, kde je možnost si to vyzkoušet. Lukostřelba patří mezi sporty, které jsou oblíbené už z podstaty toho, že se jedná o sport samotný. Lidé si myslí, že to není žádný sport, ale to vůbec není pravda.

V Asii je národním sportem!

Pro lidi v České republice je celkem zarážející, že lukostřelba je národní sport v Bhútánu, čili v Asii. V podstatě se jedná o druh loveckého či vojenského umění, které má tradici už mnoho desítek let. Patří i na Olympijské hry a cílem lukostřelby je, střílet dokonale a přesně do terče z různých vzdáleností, čímž se za to získávají body.

Kdo by chtěl soutěžit v tomto odvětví, tak nejčastější forma je lukostřelba z předem dané vzdálenosti či z více vzdáleností. Jmenuje se to terčová lukostřelba, kterou organizuje světová lukostřelecká federace, případně je organizována i menšími uniemi, které spadají pod federaci. I Česká republika má svůj lukostřelecký svaz – ČLS. Jako další z oblíbených forem je terénní lukostřelba – ta pracuje na principu terčů, jenž jsou rozmístěny v různé vzdálenosti ve volné přírodě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články