Lukáš Vácha zkritizoval vizáž nového kouče hokejové Sparty

i Foto: cs.wikipedia.org
                   

Klub HC Sparta Praha se ke konci minulého týdne rozloučil s trenérem Uwe Kruppem, jehož ve funkci prakticky okamžitě nahradil Miloslav Hořava. Ten se hned v neděli uvedl výhrou nad brněnskou Kometou po prodloužení, ani to jej ovšem neuchránilo před kritikou. Kupříkladu fotbalista a známý elegán Lukáš Vácha se na Twitteru pozastavil nad tím, v jaké róbě přišel kouč oděn při první návštěvě holešovické kabiny. Dle jeho názoru není ležérní styl oblečení pro takovou slavnostní příležitost vůbec vhodný.

Miloslav Hořava si na módu příliš nepotrpí

Trénovat hokejový tým je funkce spojená s taktickou a herní přípravou hráčů, přičemž vzhled je vždycky až na druhém místě. Přesně v tomto duchu své angažmá na Spartě pojal i kladenský rodák Miloslav Hořava, který na první seznámení s kabinou vyrazil ve vytahaných, o pár čísel větších džínách a šedivém roláku. Fotografie, která skrze klubový profil na Instagramu obletěla český internet, samozřejmě neunikla ani fotbalistovi a vyhlášenému elegánovi Lukáši Váchovi, který ji na Twitter komentoval následovně:

„Snad mu půjde lépe trénování, než oblékání. Možná mám ještě něco z kolekce, kdyby bylo potřeba.“

Třicetiletý záložník následně čelil ostré kritice svých fanoušků, kteří mu vyčítali, že sport není o tom, jaké oblečení člověk zvolí. Důležité jsou prý především výsledky, s nimiž nemají módní kolekce vůbec nic společného. Fotbalista se proti nevoli obecenstva ohradil v jednom z komentářů, kde napsal:

„Má to být hlavně vtip, ale když to vezmeme kolem a kolem, jde trénovat Spartu, přichází na první trénink, do práce. Tak si může vzít třeba košili, aby to nějak vypadalo. Vůbec nechci snižovat jeho trenérské umění.“

Lukáš Vácha se v módě sice vyzná, sám ale na vrcholu už dlouho nehraje

Lukáš Vácha je jedním z mnoha fotbalistů, kteří souběžně se svou sportovní kariérou rozjeli ještě obchod s oblečením. Odchovanec pražské Slavie ale na druhou stranu moc dobře ví, že vypadat dobře není to hlavní a úspěch si tím rozhodně nepojistíte. Když se totiž podíváte na jeho poslední vystoupení na hřišti, zjistíte, že na vrcholové scéně už se nepohybuje nějakou dobu.

Záloha hlavního týmu Sparty je totiž opravdu bohatá na šikovná jména, takže Vácha v této sezóně pravidelně nastupuje pouze v rezervě, přičemž naděje na návrat do Fortuna ligy není nikterak vysoká. Miloslav Hořava si ovšem z jeho kritiky vzal přeci jen něco k srdci, protože k zápasu s Kometou už nastoupil v košili a saku. Jestli tak ale učinil až po Váchově tweetu, to si netroufneme odhadovat.

Foto: cs.wikipedia.org

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články