Geniální Owen se ve své knize opřel do Davida Beckhama! Nit nenechal suchou ani na slavném Newcastlu United

Foto: liverpoolfc.com

Michael Owen bezpochyby patřil k nejlepším anglickým útočníkům minulého desetiletí. Jelikož během své profesionální sportovní kariéry zažil mnoho zajímavých situací, rozhodl se po vzoru několika svých předchůdců pro sepsání autobiografické knihy, kterou navíc pojal ve stylu vyřizování účtu se všemi, kteří mu zrovna nepadli do oka! V díle nazvaném „The Reboot“ se mimo jiné strefuje do miláčka publika Davida Beckhama, kritizuje poměry v Newcastlu United a ostře se vyjádřil i na adresu jeho největší klubové legendy Alana Shearera. Co konkrétně se píše v knize, která v posledních dnech plní přední stránky snad všech světových médií a rozdělila sportovní společnost na dva nesmiřitelné tábory?

Do Newcastlu by Owen podruhé nepřestoupil

Když Michael Owen v knize začal rozebírat svou bohatou sportovní kariéru, začal samozřejmě u Liverpoolu, kde strávil prvních osm dospělých let a ještě předtím prošel také mládežnickými kategoriemi. Dále se krátce vyjádřil i ke svému ročnímu působení v kádru slavného Realu Madrid, na které má jen ty nejlepší vzpomínky. Pak ovšem začalo to zajímavé. Owen totiž v roce 2005 přestoupil do Newcastlu United, čehož dodnes velice lituje a znovu by už prý podobnou chybu neudělal:

„Přestupu do Newcastlu lituji. Chtěl jsem se vrátit do Liverpoolu, ale Newcastle nabídl mnohem víc, dali mi 120 tisíc liber týdně. Myslel jsem jen na peníze, ale z kariérního hlediska to byl krok zpět Newcastle byl velký klub jen kvůli tomu, že mají hodně fanoušků a ohromný stadion. Navíc tam ze mě po sestupu v roce 2009 udělali obětního beránka.“

Alan Shearer podle Owena není pravým patriotem

Bezprostředně po vydání knihy a za vydatné pomoci mediálního prostředí se dílo dostalo také k Alanu Shearerovi, zřejmě nejvýznamnějšímu hráči v historii Newscastlu. Ten si s Owenem začal vyměňovat názory prostřednictvím Twitteru, načež se mu ovšem dostalo odpovědi, která jej naprosto uzemnila. Michael mu vzkázal:

„Nemyslím si, že jsi tak loajální k Newcastlu, jak se tváříš. Pamatuji si, jak jsi byl kousek od podpisu s Liverpoolem, když tě Sir Bobby Robson posadil na lavičku. Dělal jsi všechno proto, abys odešel.“

Owen prý upřímně nesnáší Davida Beckhama

Michael Owen samozřejmě nezůstal jen u Newcastlu United. Jeho pozornosti neunikl ani slavný David Beckham, jehož prý opravdu nesnáší již od roku 1998, kdy Anglie kvůli jeho nepochopitelnému zkratu a následné červené kartě prohrála v osmifinále mistrovství světa s Argentinou a musela tak hořce polykat předčasnou cestu domů. Konkrétně se v knize objevují tato slova:

„Nejdřív musím říct, že to, co udělal, asi nebylo na červenou. Ale to jeho vykopnutí bylo tak dětinské. Lidi říkají, že to prostě byla chyba, ale ty podle mě nesmíte dělat, když chcete vyhrát MS,“ píše ve své knize Owen. „Porazili bychom Argentinu, kdybychom hráli v jedenácti? Těžko říct, ale už v deseti jsme hráli dobře. Můžu říct jen to, že bych lhal, kdybych neřekl, že David zklamal každého hráče v týmu.“

A co vy? Myslíte si, že je Owenova zpověď nekompromisním sdělením pravé podstaty věci, nebo se na sebe jen snaží upoutat pozornost?

Foto: liverpoolfc.com