Kvitová s Berdychem bědují kvůli zdraví, před prezidentem je ale bolest přešla!

Foto: independent.co.uk

Nedávné US Open skončilo pro české tenisové zástupce jako jeden velký propadák. Snad kromě Karolíny Plíškové, která na prestižním turnaji „velké čtyřky“ došla až o osmifinále a díky tomu si polepšila na pozici druhé největší tenistky světa, se nikdo nijak výrazněji nepředvedl. Zklamáním se pak stala zejména vystoupení Petry Kvitové a Tomáše Berdycha, dvou zkušených matadorů daného sportovní odvětví a také miláčků tuzemského obecenstva. Kvitová zvládla dojít jen do druhého kola a Berdych skončil dokonce už v tom prvním. Oba si přitom stěžovali na neuspokojivý zdravotní stav, díky čemuž sklidili lítost diváků po celém světě. Je to s nimi ale opravdu tak zlé? V exhibičním turnaji před zraky prezidenta Miloše Zemana to tak rozhodně nevypadalo!

Kvitová prý na US Open vůbec netrénovala, Berdych zas možná až příliš

Kvitová do nového ročníku vstoupila jako uragán a okamžitě se začalo mluvit o tom, že má ambice a kvalitu stanout až na samotném vrcholu ženského okruhu WTA. Jenže to by nesmělo přijít květnové zranění s podobou natrženého svalu v levém předloktí, vinou něhož se zbytek roku nesl spíše v nejistém duchu. Ohrožená byla dokonce i její účast na Wimbledonu, kde se ale nakonec s vypětím sil objevila a nevedla si vůbec špatně. Na US Open už to tak veselé nebylo. Po prohře ve druhém kole její kouč připustil, že v poslední době vůbec netrénují a spíše se věnují rekonvalescenci, jelikož bolesti levé paže jsou stále velmi silné.

Tomáše Berdycha trápí bolesti zad už pěknou řádku měsíců. Bohužel ani na US Open mu nedaly pokoj a právě proto dle svých slov prohrál hned v prvním kole s naprostým nováčkem. Po svém jediném vystoupení na newyorském turnaji dokonce pronesl, že přemýšlí o úplném konci sportovní kariéry, protože se jeho zdraví vůbec nelepší a pomalu už ztrácí naději. Oba dva ovšem lehce pobouřili fanoušky o několik dní později, a to ve chvíli, kdy se objevili na exhibičním deblovém turnaji v Lánech…

Zeman je zřejmě lidovým léčitelem, bolesti totiž záhadně zmizely

Exhibiční tenisový turnaj v Lánech se samozřejmě konal za dohledu prezidenta České republiky Miloše Zemana. Kromě něj se na místě objevila také řada dalších významných osobností, které chtěli pomoci dobré věci. Na akci se totiž nerozdávaly poháry a medaile, jak je obvykle zvykem. Ve hře byl místo nich šek na 50 000 Kč věnovaný Centru pohybové medicíny docenta Pavla Koláře.

Akce takovýchto rozměrů samozřejmě volá po účasti sportovních hvězd, mezi nimiž se objevili například bývalý fotbalista Jan Koller, čerstvý novomanžel a vysloužilý oštěpař Jan Železný, tenistka Barbora Strýcová a k překvapení všech také Tomáš Berdych s Petrou Kvitovou. Oba dva se po kurtu proháněli, jakoby by je žádný zdravotní problém netrápil. Ve dvojici navíc dokázali zvítězit i nad Radkem Štěpánkem a již zmíněným Janem Železným.

Ačkoli se jednalo o akci pro dobrou věc, nemůžeme se ubránit pocitu, že Kvitová s Berdychem se pro účast rozhodli poněkud nevhodně. Když si totiž vzpomeneme na jejich zoufalá prohlášení po nečekaných prohrách na US Open, vypadá to nyní, že se pouze snažili nějak ospravedlnit v očích fanoušků. Máte stejný názor?

Foto: independent.co.uk