Kúdelova omluva je pouze lež, tvrdí rozzuřený hráč Rangers

Zdroj fotografie: Depositphotos

Omluva Ondřeje Kúdely je pouze lež, říká rozzuřený hráč Rangers, kterého rozhodčí vyloučili v zápase proti Slavii.

Napjatá atmosféra, která panuje po zápase v Glasgow mezi Rangers a Pražskou Slavií, se ne a ne uklidnit. Incident s hráčem Rangers Glenem Kamrarou, po kterém je viněn stoper Sešívaných Ondřej Kúdela, se šíří napříč celou Evropou. O celé situaci psal i německý fotbalový magazín Kicker, který celou věc rozebíral i v rozhovoru s nigerijským obráncem Rangers Leonem Balogunem. Ten zápas kvůli červené kartě nedohrál.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Ondřej Kúdela si stojí za svým. Trvá na tom, že Kamarovi přes zakrytá ústa řekl, že je „zasr*ný kluk“, zatímco Kamara tvrdí, že mu stoper Sešívaných řekl, že je „zasr*ná opice“. „Byl jsem v tu dobu už v kabině s Kemarem (Roofem) a vše mi bylo vysvětleno až posléze. Sice jsem tím nebyl osobně zasažen, ale mohlo se to stát klidně mně nebo Kemarovi, jenž byl ostatně následně urážen na sociálních médiích. Tohle jsou věci, které vás rozzuří. Extrémně rozzuří,“ řekl Nigerijec Bagolun pro magazín Kicker.

„Když se na to podíváte, ten kluk běží 30 metrů a vybere si hráče. Měli byste vědět, že Glen je naprosto klidný hráč, který se vždy snaží vyhnout konfliktům. A vidíte toho týpka (Kúdelu), který si zakryje ústa a úmyslně šeptá do Glenova ucha. To je pro mě nepochopitelné. Stoprocentně věděl, co dělá,“ pokračoval Balogun. Ani omluva by podle něj po tom všem nestačila.

„Omluva by byla stejně jenom lež. Když něco uděláte takhle vědomě, že si zakryjete ústa, aby nešlo navenek poznat, co říkáte, moc dobře víte, co činíte. Ve vší vážnosti se pak snažil ze své oběti ještě udělat lháře. To je vlastně ještě horší,“ zuřil Balogun, který o Kamarově verzi incidentu vůbec nepochybuje.

„Co ještě chybí UEFA a FIFA, aby začala tvrdě konat? Už mě nezajímají nějaké kampaně. Jsou sice dobré, ale zároveň musí být brány vážně, aby se z nich nestala jen prázdná slova. Nemá smysl dávat na kapitánské pásky ´Ne rasismu´, když nakonec není rasistický incident potrestán. Nečekám, že se teď něco velkého stane. Z minulosti víme, co se v takových případech stane. V podstatě nic. Je to smutné,“ dodal.