Kobe Bryant zemřel, celebrity pro něj truchlí

Foto: homeofplaymakers.com

V neděli večer server TMZ informoval veřejnost, že na území Kalifornie došlo k obrovské letecké havárii. Zřítila se soukromá helikoptéra, v jejíž útrobách zahynulo devět lidí. Mezi obětmi se nacházel také slavný basketbalista Kobe Bryant, který cestoval společně se svou třináctiletou dcerou Giannou. Ani ona bohužel nepřežila. Pro populárního sportovce nyní truchlí většina světových celebrit, které rodině vyjadřují soustrast.

Děsivá událost, která se do dějin zapíše černým písmem

Nedaleko Los Angeles se během nedělního večera zřítil soukromý vrtulník, na jehož palubě zemřelo celkem devět lidí. Jednou z obětí byl bohužel také populární basketbalista Kobe Bryant, který prakticky celou svou kariéru spojil s týmem Los Angeles Lakers. Na palubě helikoptéry, která začala z dosud neznámých důvodů hořet, bohužel zemřela i sportovcova dcera Gianna.

Úřady nyní prošetřují, proč k oné hrůzné nehodě vlastně došlo. Roli podle všeho sehrálo i špatné počasí, kvůli němuž nemohli záchranné jednotky vyrazit na pomoc včas. Vyšetřování každopádně zabere až několik měsíců. Zpráva o úmrtí jednačtyřicetiletého Bryanta zasáhla širokou veřejnost napříč celým světem. Celebrity ve velkém posílají kondolence pozůstalým, tedy manželce Vanesse a dalším třem dcerám.

Kondolenci poslal Obama i Donald Trump

Kupříkladu fotbalista Neymar věnoval obě branky, které vstřelil ještě ten den v utkání proti Lille, právě zesnulému sportovci. Na sociálních sítích se pak vyjádřil také bývalý prezident Spojených států Amerických Barack Obama slovy:

„Kobe Bryanrt byl legendou na palubovce a právě začínal v tom, co by bylo stejně smysluplné. Ztratit Giannu je pro nás jako rodiče ještě více srdcervoucí. Michelle a já posíláme lásku a modlitby Vanesse a celé Bryantově rodině v tento nemyslitelný den.“

Na Twitteru se vyjádřily i další celebrity včetně současného prezidenta USA Donalda Trumpa, tenistů Tomáše Berdycha a Petry Kvitové či pilota Formule 1 Lewise Hamiltona, který do nebe poslal následující vzkaz:

„Jsem strašně smutný z toho, že jsme ztratili jednoho z našich velikánů. Kobe Bryant patřil mezi vůbec nejlepší sportovce a byl inspirací pro mnoho lidí, včetně mě. Upřímnou soustrast jeho rodině a všem lidem, kteří k němu vzhlíželi. Ať on i jeho dcera odpočívají v pokoji.“

Život Kobe Bryanta

Kobe Bryant patřil k největším sportovním ikonám tohoto století. V barvách Los Angeles Lakers působil přes dvacet let, celkem pětkrát vystoupal až na vrchol slavné NBA. Jednou si dokonce dokráčel pro titul olympijského vítěze v Pekingu. S kariérou se rozloučil v roce 2016 a díky svým 33 643 bodům se v historických tabulkách zařadil na čtvrté místo. Překonal i slavného Michaela Jordana.

Kobeho dcera Gianna šla hrdě v otcových šlépějích. Jako jediný z potomků se aktivně věnovala basketbalu, přičemž jí odborníci prorokovali zářnou budoucnost v dámské sekci tohoto sportu. Její život ale bohužel zhasl předčasně.

Foto: homeofplaymakers.com