Každý by měl sportovat pro zdraví, zde jsou 3 nejzajímavější sporty

                   

Jestliže máte sport ve velké oblibě, pak je to jedině správně, jelikož děláte něco výrazného pro své zdraví, upevníte si ním imunitní systém, což znamená, že by se Vám měli vyhýbat běžné nemoci. Hodně lidí, kteří se sportem teprve začínají, nevědí, který z nich je pro ten ideální. Níže budete mít na výběr tři nejzajímavější, co se týká dnešní doby. Mohou je provozovat jak muži, tak i ženy, dokonce i děti, kterým rodiče hledají něco na vyplnění volného času.

  • MMA

Znáte MMA? Spadá do kategorie smíšené bojové umění a dneska je to už opravdový boom. Logicky se nejvíc prosazuje v Praze, nicméně se mu začínají věnovat trenéři napříč celou Českou republikou. Není to bojový sport jako každý jiný, je to vlastně směs, ve které musíte navíc zapojit i myšlení. Mnoho jedinců MMA pohrdá, ale je to škoda. Využívají se v něm jak chvaty karate, ale i juda, boxu nebo dokonce jiujitsu, které pochází z Brazílie. Je nutné zapojit i hlavu, protože stačí jeden jediný špatný úder či chvat a může to skončit ne zrovna dobře.

  • Plavání

Nyní si dáme takovou klasiku. Plavání se může brát i jako odpočinkový sport, avšak je velmi oblíbené. Je to i proto, že díky němu se výrazně hubne a kromě toho se při něm zapojují všechny svaly v těle, tím pádem dochází k rovnoměrnému hubnutí. Musí se ale plavat aspoň hodinu, protože lidský metabolismus se tzv. probouzí až po půl hodině.

  • Běh

Běhání se nesmí opomenout v žádném případě, protože už dlouhou dobu je řazen k těm nejoblíbenějším sportům vůbec. Kromě toho, že člověku tzv. vyčistí hlavu, i při něm se rychle hubne. Není však vhodný pro lidi, kteří se svou váhou řadí k obézním, protože by si mohli zničit klouby.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články