Jaro a jeho oblíbené sporty

                   

Jaro je sice ještě daleko, ale to neznamená, že si nemůžeme povědět o nějakých jarních sportech i přesto, že výbavu na ty zimní budeme nyní spíše potřebovat. Jarní sporty jsou mnohem lepší pro hubnutí, jelikož je můžete provozovat o mnoho častěji než třeba lyžování. Na kole to může být kdykoliv po práci, kolečkové brusle se dají ideálně využít o víkendech a frisbee je zase oblíbené při pikniku s přáteli. Sportovních aktivit je hodně, čili se jich dá také dost dělat. Nesmí se ale opomenout dobré vybavení – chrániče, obuv, pokrývky hlavy.

Jarní sporty jsou mimořádně oblíbené, ale které to vlastně jsou a proč, to bývají nejčastější otázky lidí. Tak nyní začneme s těmi top, které může provozovat úplně kdokoliv.

  1. Jízda na kole – jasná jednička!

Cyklisté se těší celou zimu, až kolo zase vytáhnou a budou drandit po cestách a pozorovat krajinu okolo sebe. Kolo je také dokonalý prostředek k hubnutí. Musíte však jet minimálně hodinu a půl, protože metabolismus se během jízdy na kole rozehřívá pomalejším způsobem. Pro ženy je výborná ještě další informace – kolo nebo tedy jízda na něm, tvaruje zadeček a nohy. Pokud tedy toužíte zrovna po tom, aby tyto dvě partie byly neodolatelné, tak hurá na kolo.

  1. Kolečkové brusle – i ony jsou dokonalé

Hodně lidí umí bruslit na ledě, horší je to na kolečkových bruslích. Druhá půlka lidí to má zase obráceně. Je jedno, v jaké je kdo skupině – právě nyní byste se měli zařadit do té druhé. Brusle na led jsou na jaře jaksi k ničemu, pokud nejste hokejista. Důležité jsou chrániče, a to jak na lokty, tak i na kolena. Přilba je neméně důležitou součástí jak u kolečkových bruslí, tak i u jízdy na kole. Jen na doplnění – někteří podcenili jízdu na kolečkových bruslích a přilbu si nedali, pak měli nehodu a byly z toho vážně zranění, dokonce v několika případech přišlo to nejhorší. Mělo by se dbát na to, abyste se nenatáhli někde na stezce. Ten, kdo by šel proti vám, by to měl dosti komplikované.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články