Jaro a jeho oblíbené sporty

Jaro je sice ještě daleko, ale to neznamená, že si nemůžeme povědět o nějakých jarních sportech i přesto, že výbavu na ty zimní budeme nyní spíše potřebovat. Jarní sporty jsou mnohem lepší pro hubnutí, jelikož je můžete provozovat o mnoho častěji než třeba lyžování. Na kole to může být kdykoliv po práci, kolečkové brusle se dají ideálně využít o víkendech a frisbee je zase oblíbené při pikniku s přáteli. Sportovních aktivit je hodně, čili se jich dá také dost dělat. Nesmí se ale opomenout dobré vybavení – chrániče, obuv, pokrývky hlavy.

Jarní sporty jsou mimořádně oblíbené, ale které to vlastně jsou a proč, to bývají nejčastější otázky lidí. Tak nyní začneme s těmi top, které může provozovat úplně kdokoliv.

  1. Jízda na kole – jasná jednička!

Cyklisté se těší celou zimu, až kolo zase vytáhnou a budou drandit po cestách a pozorovat krajinu okolo sebe. Kolo je také dokonalý prostředek k hubnutí. Musíte však jet minimálně hodinu a půl, protože metabolismus se během jízdy na kole rozehřívá pomalejším způsobem. Pro ženy je výborná ještě další informace – kolo nebo tedy jízda na něm, tvaruje zadeček a nohy. Pokud tedy toužíte zrovna po tom, aby tyto dvě partie byly neodolatelné, tak hurá na kolo.

  1. Kolečkové brusle – i ony jsou dokonalé

Hodně lidí umí bruslit na ledě, horší je to na kolečkových bruslích. Druhá půlka lidí to má zase obráceně. Je jedno, v jaké je kdo skupině – právě nyní byste se měli zařadit do té druhé. Brusle na led jsou na jaře jaksi k ničemu, pokud nejste hokejista. Důležité jsou chrániče, a to jak na lokty, tak i na kolena. Přilba je neméně důležitou součástí jak u kolečkových bruslí, tak i u jízdy na kole. Jen na doplnění – někteří podcenili jízdu na kolečkových bruslích a přilbu si nedali, pak měli nehodu a byly z toho vážně zranění, dokonce v několika případech přišlo to nejhorší. Mělo by se dbát na to, abyste se nenatáhli někde na stezce. Ten, kdo by šel proti vám, by to měl dosti komplikované.