Jak v dobách temna pomáhají slavní sportovci

i Foto: football365.com
                   

Epicentrum nákazy nového koronaviru se podle předních zdravotnických odborníků přesunulo z pevninské Číny do Evropy. Ohromný nárůst nově nakažených postupně zastavuje život ve všech zemích na starém kontinentě a většina sportovních soutěží se definitivně zastavila. Opravdu se nejedná o jednoduchou situaci a hledat si v těchto těžkých dnech program je stejně tak těžké. Někteří slavní sportovci ovšem využili volno ke konání dobrých skutků. Co například dělají Daniele de Rossi, Paul Pogba a další? To se dozvíte v následujících řádcích.

Daniele de Rossi s manželkou daroval krev

Šestatřicetiletá legenda AS ŘÍM na počátku roku 2020 definitivně ukončila sportovní kariéru, jelikož jí vleklá zranění nedovolovala pokračovat. Protože momentálně ještě neví, jaké činnosti se bude v další fázi života věnovat a navíc se teď musí stejně jako zbytek světa vypořádat s pandemií koronaviru, rozhodl se využít volné dny ke konání dobrých věcí. Se svou manželkou Sarah Felberbaum vyrazil do nemocnice, kde oba darovali krev. U toho se samozřejmě neváhali zvěčnit na sociální sítě a navíc si obličeje ozdobili respirátory, aby lidem ukázali, že aktuální situaci nelze brát na lehkou váhu. Tak nějak by to mělo vypadat.

Paul Pogba uspořádal sbírku na podporu lékařů

Francouzský fotbalový reprezentant a taktéž opora slavného Manchesteru United Paul Pogba vyhlásil rozsáhlou finanční sbírku, jejíž výtěžek půjde na nákup zdravotnických pomůcek pro lékaře. Ti totiž v časech pandemie koronaviru bojují v první linii a často si na nedostatek podobného vybavení stěžují. Na sociálních sítích o tomto úctyhodném plánu informoval následovně:

„Pandemie koronaviru COVID-19 ohrožuje zdraví a životy mnoha lidí včetně nebohých dětí. Zejména na ně mohou být dopady krize obrovské. Vybrané peníze budou použity na nákup rukavic, masek a dalších ochranných pomůcek pro lékaře. Ti je v těžkých časech opravdu potřebují.“

Paul Pogba si za cílovou částku stanovil 27 tisíc liber, což je v přepočtu na naši měnu asi 784 tisíc korun. Číslo není čistě náhodné. Představuje totiž věk, kterého sportovec v onen den dosáhl. Sám pak samozřejmě hodlá také přispět. Konkrétní cifru ovšem nesdělil.

Cristiano Ronaldo určitě pomůže, nicméně jinak, než média prezentovala

Pokud se od nějakého sportovce světových kvalit očekává finanční pomoc zdravotníkům a nakaženým, pak určitě jmenujeme především portugalského fotbalistu Cristiana Ronalda. V souvislosti s jeho jménem se před uplynulým víkendem objevily nepravdivé informace, že má dojít k přetvoření jeho luxusních hotelů na improvizační zdravotnická střediska. Deník Marca si ovšem špatně ověřil zdroje a následně své předchozí závěry stáhl. Není ovšem vyloučeno, že Ronaldo se nápadu chytí a v nejbližších dnech tuto informaci sám oznámí.

Foto: football365.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články