Hokejista Petr Nedvěd se ocitl na prahu smrti vinou dopravní nehody!

Foto: ppm.powerplaymanager.com

Bývalý hokejový útočník a současný generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd byl účastníkem vážné dopravní nehody v momentě, kdy spoře oděný mířil z tenisového tréninku na své milované motorce. Srážka s automobilem pro drtivou většinu motorkářů končí smrtí, nicméně při Nedvědovi v té chvíli stáli snad všichni svatí. Z nepříjemného zážitku si totiž odnesl pouze velké množství odřenin. Jako zázrakem vyvázl bez zlomenin a z nemocnice byl ihned po vyšetření propuštěn domácí péče, kde však musel nastolit přísný klidový režim.

Premiérová dopravní nehoda pro Nedvěda skončila dobře

O sedmačtyřicetiletém Petru Nedvědovi je všeobecně známo, že miluje svět motorek a rád se na nich prohání ulicemi. Cesta na „pekelném stroji“ z nedávného tenisového tréninku se mu ale málem stala osudnou. V Praze nedaleko Smíchovského tunelu si jej totiž nevšiml řidič přejíždějící z jednoho pruhu do druhého a nebezpečná srážka byla na světě.

Někdejší hokejista New Yorku Rangers, Pittsburghu Penguins či Bílých Tygrů z Liberce skončil v tramvajových kolejí a měl obrovské štěstí, že v daném momentě místem žádný veřejný dopravní prostředek neprojížděl. Ačkoli se po děsivém pádu zvládl postavit na nohy a neregistroval na sobě žádnou zlomeninu, byl od hlavy až k patě pokrytý odřeninami. Na motorku totiž sedl jen spoře oděný do trička a šortek. Naštěstí měl ovšem helmu, která mu nejspíš zachránila život. Hlavou se totiž při pádu praštil o zem a nebýt této ochrany, trvalé následky by se jistě dostavily.

Odřeniny se v brzké době zahojí, bolesti kotníku také ustupují

Petr Nedvěd byl bezprostředně po havárii převezen do pražské vojenské nemocnice, jelikož bylo potřeba vyloučit vnitřní krvácení. Dle svých slov hokejista neví, zda jej lékařský personál poznal a popravdě se na to ani neptal. Měl totiž naprosto jiné starosti. Pamatuje si jen, že se lékaři nestačili divit, jak hodně je jeho tělo pokryté odřeninami. Nezbývalo tedy nic jiného, než sportovce prakticky celého pokrýt obvazy. Pokud jej momentálně potkáte někde na ulici, s trochou nadsázky si jej můžete splést s obávanou egyptskou mumií nebo válečným veteránem, který omylem prošel přes minové pole.

Strupy se dnes již pomalu hojí a Nedvěd musí každým druhým dnem docházet na převazy do zmíněného zdravotnického zařízení. Bolesti kotníku jsou sice o něco závažnější, nicméně podle posledních prognóz by v horizontu dvou týdnů měly také ustat.

Narušené plány na letní dovolenou jsou tím nejmenším problémem

Nedvěda v současné době mrzí pouze to, že nemohl svou mladou partnerku doprovodit na plánovanou letní dovolenou, protože žádného cestování jednoduše nebyl schopen. Zranění mu rovněž narušilo plány po sportovní rovině. Na druhou stranu ale přiznává, že čas na pivo s přáteli si i v době bezprostředně po nehodě vždycky našel. Nejbližší hospoda se totiž nachází přes ulici a zvedání půllitru jej nijak nevysílilo. Dnes už se na nepříjemný incident dívá s nadhledem a jistou dávkou humoru sobě vlastního, i tak ale moc dobře ví, že měl opravdu velké štěstí. Všechno totiž mohlo dopadnou mnohem hůř!

Foto: ppm.powerplaymanager.com