Golf nemusí být jen pro bohaté

Golf kdysi provozovala jenom smetánka. Obvykle to fungovalo tak, že se velmi zámožní muži sešli v golfových klubech, kteří si po hře zašli ještě na sklenku a u ní probírali všechno možné. Častokrát však golf sloužil i k pracovních schůzkám, kde se řešili obchodní věci přímo během samotné hry. Dřív to nebyl sport pro každého, ale za poslední dobu se to trochu mění a golfová hřiště jsou i pro ty, kteří by se k tomu kdysi ani v nejmenším nedostali. Patří mezi relaxační sporty, které si oblíbilo čím dál více lidí.

V České republice se stává dost populárním a hodně lidí si pochvaluje hru. Tím pádem vzniká spoustu klubů a na hřištích se sdružuje mnoho hráčů na různých úrovních.

Golf je v podstatě pro každého

Po celé zemi je spousta hřišť, které však neslouží jen pro klubové oddíly, ale jsou i pro veřejnost, která si to chce také zkusit. Za docela normální poplatek se dají půjčit golfové hole a tzv. zkouška, jakože budete hrát na hřišti.

Česká golfová federace dělá všechno pro to, aby zpopularizovala tento sport a proto pořádá různé akce pro školy, kde doufají, že najdou nového Tigera Woodse. Existuje projekt „Se školou na golf“ , tam probíhají přednášky, výuka a je zde i možnost zkusit si samotnou hru. Tahle možnost je však i pro jednotlivce v golfových klubech po celé zemi.

Golf je dneska už cenově dostupný

Golf není sice úplně nejlevnější sport, ale zase to není astronomicky drahé. Pokud by vás lákalo zkusit si to nebo přímo se mu věnovat, tak takový golfový set se dá pořídit v řádu několika tisíc. Pak se ještě musí zaplatit poplatek za členství v klubu a pronájem hřiště. Postupem času jak to půjde, se dá pořizovat i kvalitnější výbava, která je sice dražší, ale budete se s ní zdokonalovat.

Golf se stává stále populárnějším i mezi tzv. běžnými lidmi. Ti si jdou třeba zahrát po pracovním týdnu, který byl náročný. Sice je tu nějaká úroveň, ale pravděpodobně dlouho bude ještě trvat, než se to dostane na jiné světové země, kde je golf mimořádně oblíbený.