Gabriela Koukalová pokračuje v kariéře tanečnice

Foto: eurosport.com

Gabriela Koukalová už nesčetněkrát dokázala, že je ženou mnoha talentů. Dlouhé roky platila za nejlepší biatlonistku na našem území, nedávno navíc procházela populární soutěží StarDance – když hvězdy tančí s tanečním partnerem Martinem Prágrem. Právě tato spolupráce se nyní dočká obnovení, jelikož dvojici neustále chodí nabídky na účinkování. Vymění snad sportovkyně sněhové stopy za taneční parkety už natrvalo?

Koukalová má za sebou rok velkého loučení i nových zážitků

Začátkem roku 2019 se na veřejnosti objevily zprávy, že třicetiletá Gabriela Koukalová pilně pracuje na svém návratu mezi biatlonovou elitu. Ačkoli tréninku věnovala hodně času a fanoušky zásobovala fotografiemi z posilovny, nakonec z plánů jednou pro vždy sešlo. Kdo by ovšem čekal, že Koukalová zmizí z veřejného života, mýlil by se.

Bezprostředně po oznámení definitivního konce se totiž nechala zlanařit do soutěže StarDance – když hvězdy tančí. Tam společně s Martinem Prágrem patřila k favoritům a i když na vrchol nakonec nevystoupala, vzala si hodně cenných zkušeností do života. Navíc se zdá, že svým tanečním uměním oslnila nejednoho organizátora tanečních akcích.

Vysloužilá biatlonistka se na sociálních sítích pochlubila, že momentálně je znovu v úzkém kontaktu se zmíněným Martinem Prágrem a oba se připravují na další vystoupení. Nabídky se údajně jenom hrnou a železo je proto potřeba kout, dokud je žhavé:

„K mému překvapení jsme dostali s Martinem pozvání vystupovat na akcích s našimi tanci, tak si musíme připomenout všechny kroky a pohyby. Už se těšíme a doufáme, že tam nebude za sloupem schovaný někdo z porotců.“

Otázkou je, co na novou kariéru Gabriely říká její manžel Petr. V kuloárech se totiž během soutěže objevily informace, že spolu taneční partneři tráví mnohem více času, než kolik by bylo záhodno. Samozřejmě se jednalo pouze o nepotvrzené zprávy, nicméně i tak se hlavních aktérů určitě dotkly na citlivých místech.

Hvězdná cesta Gabriely Koukalové

Rodačka z Jablonce nad Nisou patřila ve svém oboru ke světové špičce. V roce 2016 se stala celkovou vítězkou Světového poháru v biatlonu, dvě stříbrné medaile přivezla i ze zimních olympijských her. Dohromady zvítězila v třiadvaceti závodech, čtyřiapadesátkrát vystoupala až na stupně vítězů. V roce 2017 vynechala podstatnou část sezónu kvůli vleklým zdravotním problémům a následně ukončila kariéru. Hned na to vydala kontroverzní knihu o poměrech v prostředí českého biatlonu.

Začátkem roku 2019 oznámila své plány vrátit se do sněhové stopy, nicméně o pár měsíců později snažení definitivně pohřbila. O její budoucnosti dlouho nebylo jasno, avšak taneční nabídky leckomu naznačily, kudy by se v brzké době mohla vydat.

Foto: eurosport.com