Fotbalista v Německu napadl sudího, ten skončil v nemocnici

Fotbal je hodně o emocích, které někdy prostě překročí únosnou mez. Své o tom ví mladý osmadvacetiletý hráč FSV Münster z německé okresní soutěže, který během utkání obdržel červenou kartu za nesportovní utkání. Tuto skutečnost v návalu vzteku neunesl a zaútočil na o šest let mladšího rozhodčího, jemuž uštědřil tvrdý direkt do obličeje. Sudí posléze upadl do bezvědomí a na místo incidentu musel přiletět vrtulník. Skandál, který momentálně hýbe zemí našich sousedů, jsme se vám rozhodli popsat ještě podrobněji.

Okresní přebor v Německu čelí skandálu

Jednalo se o naprosto běžný zápas okresního přeboru mezi FSC Münster a TV Semd. Domácí fotbalisté zřejmě doufali v jednoduché vítězství, jenže průběžné skóre na výsledkové tabuli těmto předpokladům ani zdaleka neodpovídalo. Hosté drželi pohodlný náskok dvou branek a v 85. minutě utkání navíc přihlíželi tomu, jak dvaadvacetiletý hlavní rozhodčí vytahuje červenou kartu a posílá hráče Münsteru předčasně do sprch – a nutno podotknout, že naprosto zaslouženě.

Muž jménem Hayri G. protestoval proti červené kartě nejprve slovně a když mu rozhodčí nehodlal vyjít vstříc, uchýlil se k fyzické odplatě. Mladíkovi fotbalista uštědřil tvrdý úder pěstí do oblasti obličeje, po němž se napadený nekontrolovatelně skácel k zemi a zpátky na nohy se dlouho nezvedal. Ostatní účastníci klání se k němu tedy seběhli a zjistili, že upadl do bezvědomí. Jeden z přihlížejících komentoval zarážející události následovně:

„Ten chlapec se vůbec nehýbal a nereagoval ani ve chvíli, kdy se ho pokoušeli probrat. Zavolali jsme tedy sanitku, ale v blízkosti nebyla žádná nemocnice, ve které by mu pomohli. Rozhodčího proto vrtulníkem odvezli do specializovaného zdravotnického zařízení, kde mají přeci jen daleko větší možnosti než my na malých vesnicích.“

Mozek i hlava jsou v pořádku, hráče čeká tvrdý trest

Bezprostředně poté, co byl rozhodčí dopraven do zdravotnického zařízení, se musel podrobit sérii vyšetření, které měly potvrdil nebo vyvrátit vnitřní zranění. Nakonec se všechno obešlo bez vážnějších zdravotních komplikací či trvalých následků. A co se onoho agresora týče, tak ten si v mateřském klubu pořádně zavařil. Předseda Münsteru se v médiích vyjádřil takto:

„Chování našeho fotbalisty striktně odmítáme a nemáme pro něj sebemenší pochopení. Není možné, aby se v nižších soutěžích něco takového dělo. Budeme to konzultovat, ale rozhodně můžete očekávat tvrdé následky.“

Klub není jediný, kdo agresivního fotbalistu potrestá. Událost se totiž samozřejmě dostala také do hledáčku policie. Německo má totiž s podobnými incidenty bohaté zkušenosti, jen letos už došlo k neuvěřitelným 53 případům.