Extraliga volejbalistek předčasně skončila kvůli koronaviru. Titulem se pyšní Liberec – SportyŽivě

Extraliga volejbalistek předčasně skončila kvůli koronaviru. Titulem se pyšní Liberec

                   

Česká volejbalová extraliga žen musela být předčasně ukončena kvůli koronaviru. Vítězný tým byl určen podle pořadí v základní části.
Český volejbalový svaz předčasně ukončil kvůli epidemii koronaviru extraligu žen. Jako důvod ukončení uvedl svaz karanténu ve dvou týmech a velký počet pozitivních testů u hráček v dalších týmech. Titul nakonec získaly ještě před začátkem semifinále hráčky Dukly Liberec, které vyhrály základní část.

„Reglement FIVB určuje národním federacím ukončit ligové soutěže do 18. dubna a tím pádem UNIQA extraliga žen nemá volné termíny po vypršení povinné karantény postižených týmů,“ uvedl svaz. Covid-19 překazil také rozhodující páté čtvrtfinále mezi VK Brno a Ostravou. Pozitivní testy u hráček se prokázaly taky u Olympu Praha.


iZdroj fotografie: Depositphotos

„Přijdeme sice o soutěžní vrchol letošní extraligy žen, ale na druhou stranu máme jistotu, že směrem ke zdraví hráček jsme udělali maximum,“ prohlásil předseda svazu Marek Pakosta. „Z pohledu regulérnosti a kredibility soutěže by bylo pokračovat značně riskantní,“ doplnil za asociaci volejbalových profesionálních klubů Martin Gerža.

Jedním z rozhodujících faktorů bylo i to, že už na začátku května čeká ženskou reprezentaci kvalifikace na mistrovství Evropy. „A jakékoli posouvání termínů by mohlo ohrozit plynulou přípravu národního celku,“ prohlásil svaz a uvedl také, že se snaží vyhnout spekulacím o obcházení opatření, která jsou zavedena v souvislosti s koronavirem. „Snahou vedení volejbalového svazu je vrátit děti do hal, na tréninky a začít normální volejbalovou přípravu nejen pro profesionály.“


iZdroj fotografie: Depositphotos

Svůj první český titul získaly volejbalistky týmu Dukla Liberec, které se umístily na prvním místě v základní části s náskokem čtyř bodů na druhý Olymp. „Rozhodnutí respektujeme, i když se s ním náš klub po sportovní stránce neztotožňuje,“ napsal na web olomouckého klubu jeho předseda Zemánek. Minulý rok se stala podobná situace, když volejbalistky nedohrály soutěž kvůli covidu, vítězky ale určeny nebyly. Mužská extraliga by měla podle dosavadních informací nadále pokračovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 146 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy