Dokumentární film o Atillu Véghovi míří do českých kin

i Foto: bleacherreport.com
                   

Život profesionálního zápasníka rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jednou spadnete až dolů, jindy vystoupáte výš něž ostatní. Jednou vás lidé milují, jindy vámi zase z hloubi duše opovrhují. Své o tom samozřejmě ví i slovenský bijec Atilla Végh, jemuž po nečekané výhře nad Karlosem Vémolou ohromně stoupla popularita. Snad i díky tomu svolil k natáčení dokumentárního snímku o své osobě, který momentálně míří do českých kin. Plánujete na příběh MMA bojovníka vyrazit, nebo vám tento typ kinematografie nic neříká?

Vzestupy a pády Atilly Végha

Dokumentární snímek pojednávající o životě čtyřiatřicetiletého Atilly Végha má divákům odkrýt nejen zápasníkovo soukromý život, ale také pocity, které v určitým etapách kariéry pociťoval. V oficiálním traileru například říká, jak snadné je podporu lidí získat a následně ji zase ztratit. Zažil to totiž v dobách, kdy byl na vrcholu ve slavné organizaci Bellator. Tehdy se kolem něj točilo mnoho lidí a když výkonnost začala postupně upadat, kontakty s domnělými přáteli postupně mizely:

„Se mnou sláva nic nedělá, protože jsem zažil to, být nahoře i dole a z toho jsem se poučil. Když jsem vyhrál v Bellatoru, měl jsem kolem sebe tolik lidí. A pak najednou odpadávali, když mi nepadala karta. Teď jsem vyhrál a všichni mi najednou tvrdí, že věděli, že vyhraji.“

Onou výhrou Végh naráží na nedávný zápas s Karlosem Vémolou, do něhož rozhodně nekráčel v roli favorita. Lidé na sociálních sítích mu nedávali příliš velké šance. Tvrdili, jak je vyčpělí a starý, že nejlepší roky už má dávno za sebou. Právě to prý nakonec bylo rozdílovou motivací, která Atillovi pomohla zdolat soupeře.

Végh se stal na Slovensku vzorem, mladíci chtějí být jako on

Stejně jako Karlos Vémola proslavil MMA zápasy na české scéně, Atilla Végh se zasloužil o popularitu daného sportu na Slovensku. V oficiálním traileru se například objevuje malý chlapec, který se svému idolu touží podobat:

„Já chci být bojovník proto, že mým vzorem je Attila a mám jej ze všech nejradši.“

V dokumentárním snímku se mají samozřejmě objevit také známé osobnosti, které se s Atillou Véghem přátelí nebo přicházejí do styku. Mezi ně patří třeba Majk Spirit, pro něhož je bijec inspirací. Proto se ostatně ulovil poskytnout bezplatně jednu ze svých úspěšných skladeb, což do éteru pustil Petr Větrovský ze společnosti VDN promo, která se pod dílem podepsala:

„Ve střižně jsme společně s Viktorem Krivosudským dostali nápad, jak snímek ještě vylepšit – získat do něj skladbu Majka Spirita. Majk nám ji bezplatně poskytl a do dvaceti čtyř hodin jsme ji měli, přestože byl zrovna v zahraničí.“

Pokud si tento hit nechcete nechat ujít, už 6. února je naplánována slavnostní premiéra.

Foto: bleacherreport.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články