Diego Maradona se pomalu zabíjí, šokovala jeho dcera

Foto: bleacherreport.com

Legendární argentinský fotbalista Diego Maradona v podstatě nikdy nepreferoval zdravý životní styl. Jinak tomu nebylo ani během jeho aktivní sportovní kariéry, kdy podle několika zákulisních zdrojů pravidelně požíval drogy a také holdoval alkoholu. Kvalitu na trávnících mu ovšem ani s odstupem času nikdo nemůže upřít. Poté, co pověsil kopačky na hřebík, se vrhl na trenérskou dráhu a to je podle jeho dcery v kombinaci se špatnou životosprávou kámen úrazu, který jej může stát život. Co dalšího třicetiletá Giannina prozradila?

Návrat do rodné Argentiny prý otcovu zdraví neprospívá

Maradonova dcera Giannina se na Instagramu svěřila s pocity, které jí v poslední době trápí. Jak správně tušíte, týkají se jejího slavného otce. Muž, jenž si v minulosti prošel obrovskou drogovou závislostí, na tom prý není po zdravotní stránce vůbec dobře:

„Tělo mého tatínka se jednoduše rozhodlo, že se zabije zevnitř. On si to však plně neuvědomuje a problémy bagatelizuje. Není to normální. Tohle si otec rozhodně nezaslouží a prosím vás všechny – modlete se za něj, než bude opravdu pozdě.“

Co stojí za Diegovými problémy? Podle dcera za to může zejména životní styl a také přehnaná pozornost veřejnosti, které se někdejší fotbalista těší po svém návratu do rodné Argentiny, kde se ujal trénování klubu Gimnasia La Plata. Žena dokonce tvrdí, že s ním není zacházeno jako s lidskou bytostí, ale spíše je brán jako cvičená opička s nadlidskými schopnostmi.

Giannina svého otce dále přirovnala k ochočenému králi zvířat, který je v zajetí a nedokáže se pořádně nadechnout čerstvého vzduchu:

„Pamatujete si, že v Argentině kdysi bývala zoologická zahrada, která vám umožnila fotografovat se s obrovským, majestátním lvem? Mohli jste jít dovnitř klece a skoro ho obejmout… Měli ho totiž na pilulkách. Jinak by nebylo možné ho takhle zkrotit. S mým otcem je to momentálně podobné. Také je vystavován jako nějaká trofej a nemá šanci na život, jaký by si zasloužil.“

Maradona prodělal několik operací

Je pravdou, že Maradonův zdravotní stav je vcelku často terčem internetových diskuzí. Na veřejnost totiž vyplavaly informace, že měl mistr světa z roku 1986 prodělat sérii náročných chirurgických operací. Důvodem byla rozsáhlá artróza, kvůli níž musela být opravena obě ramena i kolena. To je samozřejmě komplikací, která po psychické stránce nijak nepomůže.

Diego Maradona před nedávnem oslavil devětapadesáté narozeniny. Během své bohaté kariéry hrával za domácí Boca Juniors, FC Barcelonu, SSC Neapol, Sevillu FC a poslední roky strávil rovněž na argentinské scéně. Za reprezentaci nastoupil k jednadevadesáti zápasům a nastřílel celkem 34 branek. Kromě zlaté medaile z mistrovství světa z roku 1986 získal o čtyři roky později na téže akci stříbro. Kariéru oficiálně ukončil v roce 1997.

Foto: bleacherreport.com