Diamantová liga místo Zlaté tretry?

Zlatá tretra patří mezi ty prestižní závody, na které přijíždějí ti nejlepší atleti světa, a to už od roku 1961. Není výjimkou, že se na stadionu během tohoto atletického podniku překonávaly i světové rekordy. Ve Vítkovicích se objevil i fenomenální Usain Bolt. Sprinter z Jamajky si pochvaloval stadion, který byl zrovna zrekonstruovaný a moc se mu zamlouval.

 

Od nové sezóny to bude domov fotbalového Baníku Ostrava. Ten se po více než padesáti šesti lety loučí s Bazaly. Když už je rekonstrukce hotová, tak se fanoušci pídí i po tom, jestli se někdy v Ostravě bude konat Diamantová liga. Není to sice úplně nemožné, ale na druhé straně dost těžké, přestože odpovídající stadion už tu je. Navíc v Ostravě to atletikou žije, koneckonců vstupenky se prodají, i když je počasí na deštivou notu. Ovšem v případě, že by se konala Diamantová liga, pravděpodobně by zanikla Zlatá tretra, možná však, že by se to nestalo a byly by oba závody.

 

Fanoušci by na tom vydělali – nyní sice přijíždějí některé velké světové atletické hvězdy, ale na Diamantovou ligu by tu byly všechny.

 

Diamantová liga má obvykle čtrnáct podniků. Vždy se to koná zde – Dauhá, Šanghaj, Eugene, Řím, Birmingham, Oslo, New York, Paříž, Lausanne, Monako, Londýn, Stockholm, Curych a Brusel. Některé závody jsou jeden den, některé to mají rozdělené na dva. Diamantová liga končí v září.

 

Výhodou pro Ostravu je, že kromě skvělého stadionu jsou zde pověstní skvělí fanoušci. Každý rok si atletické hvězdy chválí jejich podporu. Kromě nich si odnášejí to samé i organizátoři. Tak uvidíme, jestli se v Ostravě někdy uskutenčí velký sen zvaný Diamantová liga.