Dcera Karla Poborského zvedá těžké váhy

i Foto: skysports.com
                   

Říká se, že jablko většinou nepadá daleko od stromu. Své o tom ví například legendární český fotbalista Karel Poborský, jehož dcera Klára se stejně jako tatínek věnuje dráze profesionální sportovkyně. Za míčem na hřišti se ovšem rozhodně nehoní. Zalíbení našla tato křehká dívenka v disciplíně, kterou by do ní na první pohled řekl jen málokdo. Sbírá totiž úspěchy v silovém trojboji, takže do křížku byste s ní dostat opravdu nechtěli.

Karel Poborský se musí dmout pýchou

Sedmačtyřicetiletý rodák z Jindřichova Hradce přivedl na svět dva potomky – Patricka a Kláru. Právě dvaadvacetiletá dcera jde částečně ve šlépějích svého otce, ačkoli si vybrala sportovní disciplínu, která by od fotbalu snad nemohla býti více vzdálena. Nedávno se totiž stala juniorskou mistryní České republiky v silovém trojboji, což patří mezi fyzicky nejnáročnější sportovní odvětví vůbec.

V kategorii do 52 kilogramů zvedala činky v dřepu (bench), vzpírala vleže na lavici (bench-press) a na závěr ještě zvedala činky z podřepu do vzpřímené polohy (mrtvý tah). Svými výkony navíc trumfla leckterého amatérského návštěvníka posilovny, který si po pár trénincích myslí, že by svou silou mohl ohýbat skály a přenášet letadlové lodě.

Klára však nevyniká pouze v rámci silových sportů. Její všestrannost mnoha lidem doslova bere dech. Jelikož momentálně vládne pevnou rukou zima, odskočila si talentovaná dívka do sněhové stopy. A dokonce i tam nad ostatními soutěžícími jasně dominovala. Domů přivezla diplom za první místo v běhu na lyžích, který následně sdílela na sociálních sítích. K tomu doplnila všeříkající popisek, že kdo umí, umí.

Karel Poborský a zkušenosti, které dětem předává

Karel Poborský je jedním z nejslavnějších odchovanců českého fotbalu, který má za sebou angažmá v klubech jako například Benfica Lisabon, Lazio Řím nebo Manchester United, se kterým získal titul mistra Premier League. Dařilo se mu také na poli reprezentačním. Patřil ke stabilním článkům základní sestavy Karla Brücknera, která získala dvě medaile (stříbrnou a bronzovou) na mistrovství Evropy.

Poborský je úzce spojený s pražskou Spartou, které věnoval podstatnou část své profesionální kariéry. Největší sympatie ovšem dodnes chová k Českým Budějovicím, jež mu poskytly příležitost nakouknout do velkého fotbalu. Právě na této adrese nyní vykonává funkci generálního manažera klubu.

Foto: skysports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články