Csaplárova past v Lize mistrů? Klopp mluvil o nebezpečném vedení 2:0. Emery chystá na Reds brutální obranu

Do odvety semifinále Ligy mistrů jdou fotbalisté Liverpoolu s vedením 2:0. Trenér Klopp varuje před ošidností tohoto stavu. Jeho protějšek Unai Emery tuší, že Villarreal potřebuje předvést zázračný výkon, aby Reds vyřadil.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Trenér Liverpoolu nepodléhá před odvetou myšlence, že je hotovo a varuje před uspokojením. „Je to jen poločas. Máme výjimečný tým, ale v těchto chvílích potřebujete štěstí, takže je lepší s tím zacházet opatrně. Momentálně jsme v opravdu dobré pozici, takže toho musíme využít, abychom se dostali do dalšího finále. Vedení dva nula je dobrý náskok a jsme s ním spokojeni, ale zároveň je nebezpečný a nesmíme dopustit, aby se dostavilo sebeuspokojení. Musíme být emotivní a připravení odehrát nejlepší zápas v historii, ale také vědět, že se to nemusí podařit,“ poznamenal Jürgen Klopp na tiskové konferenci.

Zajímavou statistikou je, že poslední čtyři venkovní zápasy Liverpoolu v semifinále Ligy mistrů – Chelsea (2007 a 2008), Řím (2018) a Barcelona (2019) – všechny skončily jeho porážkou, přičemž v posledních třech utkáních inkasovali Reds 10 gólů. Padnou i ve Villarrealu?

Liverpool odehrál v letošní sezoně 56 zápasů, padl jen třikrát a ani jednou to nebylo o více než dvě branky. „To ukazuje, jak bude těžké to otočit, ale zapracujeme na hře a uvidíme, jestli se nám to podaří. Musíme předvést perfektní hru, dosáhnout dokonalosti nebo se k ní přiblížit. Potřebujeme brutální obranný výkon a z tohoto základu být schopni najít něco, co jsme tam (na Anfieldu) najít nemohli, a to je naše hra. Musíme najít způsob, jak skórovat,“ řekl na tiskové konferenci trenér Villarrealu Unai Emery, který má na kontě řadu pohárových úspěchů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články