Conor McGregor přišel o milovaného člena rodiny, varuje před koronavirem

Dopady pandemie koronaviru na vlastní kůži pocítilo už poměrně velké množství sportovců. Basketbalista Rudy Gobert, fotbalisté Daniele Rugani, Callum Hudson-Odoi, fotbalový trenér Mikel Arteta či spolumajitel klubu Olympiakos Pireus Evangelos Marinakis – ti všichni jsou podle zpráv světových médií nakaženi a ačkoli se většina z nich cítí vcelku dobře, vyzývají veřejnost, aby COVID-19 nebrala na lehkou váhu.

Zdroj fotografie: talksport.com

Dopady pandemie koronaviru na vlastní kůži pocítilo už poměrně velké množství sportovců. Basketbalista Rudy Gobert, fotbalisté Daniele Rugani, Callum Hudson-Odoi, fotbalový trenér Mikel Arteta či spolumajitel klubu Olympiakos Pireus Evangelos Marinakis – ti všichni jsou podle zpráv světových médií nakaženi a ačkoli se většina z nich cítí vcelku dobře, vyzývají veřejnost, aby COVID-19 nebrala na lehkou váhu. Do zástupu slavných osobností prosících o dodržování zvýšených bezpečnostních opatření se nyní zařadil také irský zápasník Conor McGregor. Ten se fanouškům na sociálních sítích svěřil s tragédií, která v posledních dnech postihla jeho rodinu. Ztratil milovanou tetu Annu.

Conor McGregor se poprvé vyjádřil ke krizi způsobené koronavirem

České celebrity se s fanoušky pravidelně dělí o své zážitky z dob největší krize, kterou naše generace pamatuje. Zároveň se snaží nabádat veřejnost, aby dodržovala vládou stanovená pravidla, což je jedinou správnou cestou, jak šíření nákazy v daný moment zabránit. Jednatřicetiletý irský zápasník Conor McGregor byl doposud v komentování pandemie poměrně zdrženlivý a jeho sociální sítě v podstatě nezaznamenali změnu oproti normálnímu stavu. To se ovšem změnilo v momentě, kdy přišel o milovaného člena rodiny.

Zdroj fotografie: essentiallysports.com

Z posledního příspěvku Conora McGregora jasně vyplývá, že zesnulou osobou v zápasníkově blízkosti je teta Anna, s níž měl rodák z Dublinu od malička naprosto perfektní vztah. Dojemnou fotografii jindy suverénní sportovec doprovodil slovy následujícího znění:

„Jsem nesmírně vděčný za všechna laskavá slova a kondolence pro mou milovanou tetičku. Chci objasnit dohady týkající se důvodu jejího úmrtí. Podle zjištění lékařů se nakonec nestala obětí zákeřného koronaviru, nicméně je mi jasné, že v následujících dnech budeme při přípravách pohřbu s virem konfrontováni. Až se tedy společně s rodinou sejdeme, požádám všechny o maximální možnou opatrnost a to samé doporučuji i vám ostatním. Buďte tu pro své přátele a rodinu během této nelehké doby.“

McGregor zmátl fanoušky svým předešlým vyjádřením

Zdroj fotografie: essentiallysports.com

Řada fanoušků Conora McGregora se ještě nedávno domnívala, že jeho teta zemřela kvůli nákaze novým typem koronaviru způsobujícího nemoc COVID-19. Sám sportovec jim se správným pochopením situace příliš nepomohl, když na sociálních sítích pronesl:

„Právě jsem byl s rodinou ve studiu a chystal živý přenos. Pak mi ovšem zazvonil telefon a člověk na druhé straně mi sdělil, že moje teta Anna bohužel zemřela. Živé vysílání jsem proto musel odložit, těžko jsem hledal slova. Moje milovaná teta, sestra mé matky. Ten de*ilní virus, co se to sakra děje…“

Nakonec se ovšem ukázalo, že Anna zemřela z jiných, blíže nespecifikovaných důvodů, a pandemie koronaviru s tím neměla co do činění. Slavný MMA zápasník tím narážel spíše na problematiku pohřbu a shromažďování lidí v těchto těžkých dnech.