Conor McGregor a věci, které o něm možná nevíte

Foto: sports.yahoo.com

Jednatřicetiletý Ir se stal naprostou legendou ve svém oboru. Ve světě naleznete jen malé procento lidí, kteří by o něm neslyšelo. Nutno podotknout, že ne pokaždé za to vděčil svým sportovním výkonům. Často se totiž dostával a stále ještě dostává do situací, kvůli nimž si na něm bulvární magazíny smlsnou. To je Conor McGregor – muž, jenž si podmaňuje davy a nyní se chystá na návrat do ringu. V tomto článku se o něm dozvíte věci, které vám doposud unikaly.

Bojuje za práva homosexuálů

Ačkoli by to do Conora McGregora řekl asi málokdo, je velkým zastánce práv homosexuálů. Před zápasem s Floydem Mayweatherem jej navíc kamery zachytily, jak několikrát používá nepěkné označení pro členy této komunity. Na druhou stranu se však za tento výrok veřejně omluvil a hlásá, že je velkým zastáncem lidských práv. Když Irsko podstoupilo referendum o manželské rovnosti, právě slavný zápasník údajně hlasoval ve prospěch dané věci. A nakonec s nadšením sledoval, jak jeho země vstupuje do nové éry.

Mohl z něj vyrůst fotbalista

Ještě předtím, že se Conor McGregor zamiloval do bojových sportů, zkoušel se prosadit jako fotbalista. Hrával za mládežnické výběry v rodném městě, některé zkušenosti z trávníků navíc dodnes aplikuje i v ringu. Je rovněž zapáleným fotbalovým fanouškům, od malička mu imponuje především anglický Manchester United. A proč vlastně? Kvůli vítězné mentalitě, kterou mají společnou.

Do přípravy na zápasy dává maximum

Smíšená bojová umění patří mezi nesložitější disciplíny a proto jim zápasníci musejí podřídit veškerý svůj program. Nejde jen o tréninky v tělocvičně, jimiž je McGregor naprosto posedlý. Když prý dokonce nemůže usnout, zavře se do své soukromé místnosti, kde procvičuje kopy. Zásadní je také dodržování přísného jídelníčku. I v tomto směru jde Conor příkladem ostatním.

Cesta do UFC byla pořádně trnitá

Když se Conor McGregor rozhodl vstoupit na dráhu profesionálního zápasníka, musel úspěchu podřídit naprosto všechno. Před svým premiérovým zápasem v organizaci UFC, za který inkasoval 60 tisíc dolarů, proto zápolil na pokraji chudoby. Dokonce prý pobíral sociální dávky, aby měl alespoň na jídlo a zbytné věci. Takový styl života si dnes ve spojení s legendárním bojovníkem prostě nedokážeme představit.

Conorova sestra má lásku ke cvičení v krvi

Sestra Conora McGregora tráví stejně jako její bratr hodně času zavřená v tělocvičně. V mládí navíc závodila v různých kulturistických soutěžích. Díky tomu k sobě s Conorem ostatně našli cestu, měli totiž podobného koníčka. Erin se dnes už každopádně posilování věnuje pouze rekreačně, otevřela si kadeřnický salón v Dublinu, který jí ohromně vynáší.

Foto: sports.yahoo.com