Coco si věří na úspěch při US Open

                   

Když v prvním kole loňského Wimbledonu vyřadila mladičká, teprve patnáctiletá, 331. hráčka světového žebříčku Cori „Coco“ Gauffová legendární Venus Williamsovou, leckdo se mohl pousmát s tím, že Venus prostě neměla svůj den. Od té doby se ale mnohé změnilo. Coco oslavila v březnu šestnácté narozeniny, na Australian Open vyřadila obhájkyni trofeje Naomi Osakaovou, vyhrála svůj první singlový turnaj na okruhu WTA v rakouském Linci, dva deblové turnaje a díky řadě rozhovorů ji svět poznal i jako osobnost. A nestačil se divit jak dospěle působí! Tahle hráčka má před sebou velkou budoucnost. Uspěje už na US Open?

Cori nastupuje na scénu

Většina sportovního světa tuhle mladou hráčku zaregistrovala ve chvíli, kdy 1. července loňského roku vyprovodila z Wimbledonského trávníku hned po dvou setech (6:4 , 6:4) o 24 let starší Venus Williamsovou, která měla čtyři grand-slamy už v době, kdy se Cori narodila. Ti zasvěcenější ale dobře věděli, že stojí za to jí pečlivě pozorovat, minimálně proto, že se do hlavní soutěže v All England Clubu probojovala jako nejmladší hráčka od roku 1968.

Kromě toho, že svůj úspěch dokázala na kurtech zopakovat a odehrála řadu skvělých zápasů (viz zmíněné 3. kolo letošního Australian Open a zápas s Osakaovou) se také zdá, že na rozdíl od mnohých jiných to má „srovnané v hlavě“ a nevrhla se bezhlavě do utrácení vydělaných peněz. Naopak, trénuje pořád stejně tvrdě, k tomu se navíc coby slavná osobnost angažuje v současném politickém dění a nikdy nezapomíná na to poděkovat za zkušenosti, které může díky tenisu získávat.

iZdroj obrázku: news.sky.com

US Open – příští zastávka na cestě za slávou?

Po zrušení Wimbledonu a odsunutí French Open bude US Open nejen prvním grand-slamem v době „po-koronavirové“, ale vlastně první skutečně globální sportovní akcí v nové době. Turnaj se bude letos hrát bez diváků a to by paradoxně mohlo hrát do karet právě Gauffové. Ta si podle svých vlastních slov stále dobře pamatuje na to, jaké je to na mládežnických turnajích, kde jsou v ochozech maximálně rodiče hráčů. Na bouřící tribuny stále ještě není Gauffová příliš zvyklá.

Herní výpadek, který postihl celý tenisový svět, se může na formě jednotlivých hráčů projevit všelijak. Jakékoliv predikce jsou tak více než ošemetné, Cori Gauffová však bude patřit mezi ty hráčky, které mohou na US Open udělat díru do světa!

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články