Bývalý hokejista Ed Belfour byl zadržen policií

Foto: globalnews.ca

Legendární kanadský brankář Ed Belfour se dostal do křížku s policií (už zase). Podle zahraničních médií se pod vlivem alkoholu uchýlil k výtržnostem na území Kentucky a jelikož ústní domluva přivolaných orgánů nepomohla, skončil na noc ve vazbě. Údajně byl nebezpečný pro sebe i své okolí. Nikomu naštěstí neublížil, zničil „pouze“ vybavení hotelu v Bowling Green, kde se momentálně nacházel.

Výtržnictví třetího stupně Belfourovi neprošlo

Čtyřiapadesátiletý rodák z kanadské Manitoby na sebe znovu upoutal pozornost zahraničních médií a znovu za to vděčí pletkám s policií. Kolem druhé hodiny ranní byl totiž zadržen pořádkovou službou v Kentucky Grand Hotel and Spa, kde pod vlivem alkoholu ohrožoval ostatní hosty a neváhal se také uchýlit k výtržnictví třetího stupně.

Policisté se jej nejprve pokoušeli umravnit slovně. Když však nemohl med, musel zákonitě přijít bič. Ed Belfour byl zpacifikován a odveden na stanici, kde strávil noc ve vazbě Warren County Regional Jail. Z fotografie, kterou obsahuje policejní spis, jasně vyplývá, že náladu mu incident rozhodně nezkazil. Usmívá se na ní totiž jako Ježíšek.

Belfour se podle očitých svědků choval jako smyslů zbavený. Policie jej nalezla ve druhém patře budovy, když zrovna svíral záclonovou tyč a kopal kolem sebe do hotelového zařízení. Oči měl podlité krví a působil jako blázen. V přízemí navíc rozbil skleněné okno, což výčet škod ještě umocnilo. Těžko pod touto maskou šílence hledat fenomenálního brankáře, který po čas kariéry sbíral trofeje a úspěchy na všech frontách.

Belfour se se zákonem nestřetl poprvé

Ed Belfour je náruživým pijanem a proto incident z Kentucky Grand Hotel and Spa není ojedinělý. V roce 2000 byl podobným způsobem zajištěn v hotelu The Mansion on Turtle Creek v Dallasu, kde pobýval se svou manželkou. Právě ona tehdy přivolala policii, protože se v přítomnosti opilého manžela necítila v bezpečí. Brankář se snažil incident zamést pod koberec a policistům dokonce nabídl finanční úplatu, pokud jeho zkrat ututlají. To se však nestalo a mediální kauza byla na světě.

Belfour se tenkrát dušoval, že s alkoholem nadobro končí a je mu líto, jestli v očích veřejnosti klesl. Rok se s rokem sešel a jak se zdá, dřívější prohlášení odvál vítr. Uvidíme, jakým způsobem se hodlá kát tentokrát.

Belfourova kariéra v zámořské NHL

Ed Belfour patří mezi nejúspěšnější hokejové brankáře, kteří kdy působili v zámořské NHL. Z hlediska poštu odehraných zápasů figuruje na čtvrtém místě historických tabulek, na kontě má Stanleyův pohár či olympijské zlato ze Salt Lake City. Rovnou dvakrát obdržel Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře celé soutěže a od roku 2011 patří do Dvorany slávy. Tato mince má však i odvrácenou stranu a proto se soukromý život Belfoura ne vždy podobá tomu jeho profesním úspěchům.

Foto: globalnews.ca