Bývalé gymnastce dnes vydělávají filmy pro dospělé

i Foto: listal.com
                   

Život se někdy nemazlí ani se sportovci, kteří ve svém oboru dosáhli nebývalých úspěchů. To je přesně případ rodačky z Nizozemska Verony van der Leur, která ještě před lety patřila k největším nadějím světové gymnastiky. Její poličku slávy zdobila například stříbrná medaile z mistrovství světa, stříbro z mistrovství Evropy či zlatá medaile určená vítězce Světového poháru. Pak ale v kariéře talentované slečny nastal zlom, po němž se ocitla prakticky na samotném dně a navíc bez jakýchkoli finančních prostředků. Jak nedostatek peněz vyřešila? Začala se živit natáčením filmů pro dospělé, čehož dle svých slov nelituje.

Mladá sportovkyně nezvládla tlak rodičů i široké veřejnosti

Verona van der Leur byla zvolena Nejlepší sportovkyní Nizozemska roku 2002 a svět jí ležel u nohou. Čím se ovšem výčet jejích úspěchů rozšiřoval, se samozřejmě zvětšovaly také nároky, které na ni rodina společně s širokou veřejností kladla. Na psychiku mladého člověka je to obrovský nápor a nezřídka se stane, že tlak nakonec neustojí. V případě van der Leurové tomu nebylo jinak. Dolehla na ni krize, kvůli níž se nedostala na Letní olympijské hry v Aténách. Zdálo se, že se sportem skončí úplně.

Ona se však přes všechny negativa pokusila o restart kariéry. Další čtyři roky podávala obdivuhodné výkony a hřála se na samotném gymnastickém výsluní. Připravovala se dokonce na další olympijské hry, tentokrát v Pekingu. Ani tam ale nakonec nenastoupila, protože těsně před jejich startem oznámila, že se s gymnastikou nadobro loučí.

Rodiče neměly pro její rozhodnutí pochopení

Tento krok její rodiče posedlí úspěchy rozzuřil do nepříčetnosti. Otec dokonce nechal vyměnit zámky, aby se Verona nemohla dostat domů. Proto následné dva roky přežívala v útrobách svého automobilu a šlo to s ní od deseti k pěti. Vzpomíná, jak to bylo nepříjemné zejména v zimních měsících snášet sněhovou pokrývku vozidla a také neskutečně silné mrazy. Kdo to nezažije, nikdy si to nedokáže dokonale představit.

Velice rychle jí došly také peníze, protože ty chodily na bankovní účet jejího otce. Mnohdy proto trpěla hlady:

„Myslela jsem, že hlad znám, jako malá jsem totiž byla dlouho podvyživená. Rodiče nechtěly, abych tloustla. Tohle ale bylo mnohem horší! Když deset hodin nic nesníte, nedokážete si představit, jak žaludek trpí. A vy s ním.“

Peníze si začala vydělávat poněkud netradičně

Když byla její situace více než zoufalá, dostala nabídku, která se nedala odmítnout. V roce 2011 byla oslovena produkční společností, která vytváří filmy pro dospělé. V tomto oboru se bývalá gymnastka našla, i když o sobě tvrdí, že není klasickou pornoherečkou. Všechny scény totiž natáčí ve spolupráci se svým přítelem.

Na konci roku 2019 hodlá s tímto „řemeslem“ definitivně skoncovat a vrátit se zpět ke sportu jako poradkyně. Bude o dívku s její minulostí ale vůbec někdo stát?

Foto: listal.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články