Boxer málem zabil soupeře, dnes je z události zničený

i Foto: skysports.com
                   

Bojové sporty nejsou pro panenky a v případě boxu to platí dvojnásobně. Během zápasů dochází vcelku pravidelně ke zraněním a někdy mohou být následky mnohem drtivější, než se na první pohled zdálo. Své o tom nyní ví Charles Conwell, který se o víkendu postavil do chicagského ringu proti Patricku Dayovi. Sice zvítězil a soupeře poslal tvrdým způsobem k zemi, jenže ten nyní v nemocnici bojuje o holý život. Conwella událost psychicky naprosto zničila, jelikož neměl v úmyslu nikomu ublížit, chtěl pouze vyhrát. Dayovi proto do nemocnice poslal emotivní dopis.

Divákům v hledišti i u televizních obrazovek se zatajil dech

Zápas supervelterové váhy mezi Charlesem Conwellem a Patrickem Dayem trval dlouhých deset kol. V tom posledním zasypal prvně jmenovaný soupeře tvrdými háky. Day poslední ránu neustál a skácel se nekontrolovatelně k zemi. Conwell se na malou chvíli radoval, dokud nezjistil, že se Day ze země nezvedá a nejeví v podstatě žádné známky vědomí. Do ringu tedy okamžitě vběhli zdravotníci, kteří zápasníka intubovali a následně odvezli do chicagské nemocnice. Tam bojovník podstoupil náročnou operaci mozku a jeho stav do dnešního dne zůstává velice vážný.

Situace je samozřejmě velice náročná nejen po Dayovu rodinu, ale také pro Conwella, který musí žít s pocitem, že svého soupeře poslal do takto vážného stavu. Aby se s událostí lépe vyrovnal, poslal soupeři emotivní vzkaz, který se dostal i na sociální sítě. V něm stojí:

„Nikdy jsem nechtěl, aby se ti něco takového stalo. Chtěl jsem jenom vyhrát, nic víc v tom nebylo. Kdybych mohl nějakým způsobem vrátit čas, udělal bych to okamžitě. Nikdo si něco takového nezaslouží. Ten osudný zápas se mi stále přehrává v hlavě, nemohu na to přestat myslet. Tolikrát jsem se za tebe modlil, tolikrát plakal, protože si nedokážu ani představit, jak se musí cítit tvá rodina, přátelé a fanoušci. Vidím tě všude, kam se podívám. A slyším o tobě jen samé úžasné věci.“

Conwell pomýšlel nad skončením kariéry

Charles Conwell se v onom dopise také svěřil, že pomýšlel nad ukončením své profesionální zápasnické kariéry. Nakonec se ale rozhodl pokračovat, protože věří, že by si Day nic takového nepřál. Bolest navíc hodlá využít jako motivaci k získání světového titulu. Ten pak hodlá věnovat právě jemu na důkaz respektu.

Na Conwellova slova reagoval Joe Higgins, který je dlouholetým trenérem Daye. Sportovce ujistil, že jeho rozhodnutí je naprosto správné:

„Děkuji za tvá laskavá slova, stejně tak i Dayova rodina. Patrick se narodil ve stejné ulici jako já, takže náš vztah je opravdu speciální. Myslím, že mohu mluvit za něj, když řeknu, že by si přál, abys pokračoval a splnil si sen. Věz také, že rodina ani přátelé tě z tragické události neviní. Zůstaň silný, stejně jako musíme zůstat i my ostatní.“

Doufejme, že se Patrick Day z vážného zdravotního stavu dostane a bude se moci znovu navrátit do ringu.

Aktualizace: Patrick Day svůj boj po čtyřech dnech v kómatu nakonec prohrál. Upřímnou soustrast celé jeho rodině.

Foto: skysports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koupili si vysněný dům v oblíbené lokalitě, na zahradě našli zakopané auto s hrůzným nálezem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší