Boris Becker a jeho život poté, co ohlásil osobní bankrot

i Foto: berliner-zeitung.de
                   

Legendární tenista Boris Becker nastřádal během své sportovní kariéry opravdu velké množství peněz. Nedávno jsme vás ovšem informovali, že jeho život už dávno není zalitý sluncem a pohodou, jako tomu bývalo v letech předchozích. Někdejší sportovec musel loni ohlásit osobní bankrot, jelikož po něm věřitelé chtěli bezmála jednu a půl miliardy korun. Musel se proto zbavit téměř všech nemovitostí a došlo také na dražbu jeho cenných trofejí. Jak se mu žije dnes?

Boris Becker se naděje na lepší život stále nevzdává

V dobách své největší slávy platil za neúnavného bojovníka, který se nikdy nehodlal smířit s porážkou. Tohoto životního kréda se v podstatě drží dodnes, jenže má bohužel značně omezené možnosti. Poté, co vyhlásil osobní bankrot a rozprodal majetek, musí stále odvádět přibližně 50 % svých měsíčních příjmů insolvenčnímu správci. To je opravdu vysoká částka, která by asi většinu celebrit položila. Jenže Becker i nadále chodí po ulici se vztyčenou hlavou a doufá, že do konce tohoto roku bude mít všechny dluhy splacené. Pak plánuje začít s čistým štítem.

Rodák ze Západního Německa se o své aktuální situaci rozpovídal v rozhovoru pro deník Bild am Sonntag:

„Nikdy jsem se nezlomil! Stále mi zbývá polovina měsíčních příjmů, s níž mohu naprosto v pohodě přežít. Nemusím se ani jinak zásadně omezovat v životě, plánuji si kupříkladu koupit letenku a navštívit Oktoberfest. Finančně podporuji i všechny své děti. Navštěvují dobré školy a univerzity, mám z nich obrovskou radost. Není to sice levné, ale snadno se obejdu i bez luxusního Porsche. Člověk v mojí situaci se naučí vystačit si i s málem, to mi věřte.“

Beckerovi srazilo vaz neúspěšné podnikání

Když je člověk úspěšným v oblasti sportu, ještě to neznamená, že si povede dobře i v životě po něm. Jednapadesátiletý Boris Becker je toho jasným příkladem. Bezprostředně po skončení kariéry profesionálního tenisty se vrhl na podnikání, ale místo závratných výdělků nasekal neskutečné množství dluhů. Posléze musel prodat luxusní vilu na Mallorce a drtivou většinu svého majetku. Sám se později vyjádřil, že cesta na dno je opravdu jednoduchá, ale navrátit se zpět na vrchol je o poznání těžší.

Ačkoli má Becker stanovený jasný plán, jak dluhy poplatit, možná mu do něj vstoupí ještě obchodní partner Hans-Dieter Cleven, jenž se s ním momentálně soudí o ohromných 965 milionů korun. Soud ovšem jeho pohledávku zatím neuznal, takže Beckerovi nezbývá nic jiného, než tiše doufat.

Becker a jeho profesní úspěchy

Boris Becker jednoznačně patří k nejvýraznějším tvářím mužského tenisu. Během své kariéry třikrát ovládl prestižní Wimbledon, dvakrát Australian Open a jednou triumfoval také na US Open. Jediný velkým turnajem, jehož titul mu zůstal zapovězen, je tak French Open. Tam ve třech nadějných pokusech skončil již v semifinále. V roce 2003 byl uveden do Mezinárodní tenisové síně slávy.

Foto: berliner-zeitung.de

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články