Běhání má jak dobré, tak i stinné stránky

                   

Jestliže hledáte něco, co vám vyplní volný čas a co vás bude hodně bavit, nestojí skoro žádné peníze, tak je to běh. Ten navíc výrazně prospívá zdraví na všech frontách, takže proč nezačít. Dneska se běh řadí k hodně atraktivním a frekventovaným sportům. Zvláště ženy si ho oblíbily, protože se díky němu dokonale a rychle dá zhubnout. Běhání také zvyšuje kondici, což zase ocení muži, ale ani dámy si nezadají v tomto směru. Jako každý sport, tak i běhání má svoje mínusy i plusy, což si nyní vysvětlíme.

Běh je sport, pro který se nadchne každý. Už výše jsou zmíněny jeho kvality – rychlé hubnutí, zvýšení fyzické kondice. Obecně se doporučuje těm jedincům, kteří nejsou příliš silní, běh totiž sílu dodá poměrně rychle do tělesné schránky. Tak, a nyní se na to podíváme z obou stran.

Běh a jeho plusy

Začneme tedy tím dobrým. Při běhání se automaticky zvyšuje kondice. Automatika funguje i při hubnutí a trénování svalů. Člověk může sice říkat, že to není nijak těžká věc běhat, ale druhý den vážně bolí celé tělo. Ale to je u běhání normální.

Někteří slyší i na to, že v podstatě nejsou třeba žádné finance. Nemusí se chodit do fitness centra, kde by se běhalo na pásu. Stačí se obout do běžecké obuvi a vyběhnout do přírody.

Běh a jeho mínusy

Bohužel, i tato sportovní aktivita má nějaké ty škraloupy. Například otřesy, to není úplně dobré pro ty, kteří mají nějaké to kilo navíc. Otřesy můžou způsobit další zdravotní komplikace – klouby. Jestliže tedy někdo trpí nadváhou, tak nejprve bychom doporučili jízdu na kole a běh si schovat na později.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články