Basketbalisté Golden State jsou popáté v řadě ve finále NBA

i Foto: skysports.com
                   

Do konce čtvrtého finále konference zbývaly tři vteřiny. Přes těsnou obranu se k míči dostal portlandský rozehrávač Lillard a v obtížné pozici se pokusil tříbodovou střelu smazat ztrátu svého celku. Netrefil a hráči Golden State mohli začít slavit, popáté v řadě se dostali do finále NBA.

Tým jedno muže ? Ani omylem !

Golden State vstupovali letos do play off opět z pozice nasazené jedničky své konference. A dost možná více než kdy dříve se říkalo, že se jedná spíše o tým jednoho muže-Kevina Duranta. Famózní střelec to v prvních duelech svými výkony potvrzoval. Táhl Golden State skvělými výkony. V prvním kole vyřadili nasazenou osmičku konference LA Clippers, i přesto, že ze tří domácích duelů v této sérii prohráli hned dva. V zápasech na palubovce soupeře jako kdyby však nebyli svázáni podporujícími fanoušky a ovládli všechny duely na venkovní palubovce.

Očekávaný vrchol přišel v kole následujícím. Tam totiž Golden State narazili na Houston, dlouholetého rivala a pravděpodobně jediný celek, o kterém se mluvilo v souvislosti s možným vyřazením obhájců titulu. Papírové předpoklady se potvrdily a jednalo se o krásnou sérii plnou zvratů a emocí. Zlom však přišel v duelu číslo 5. V něm si sice Válečníci připsali výhru, ale zároveň přišli o svou do té doby klíčovou postavu-Kevina Duranta. Následujcí zápasy však ukázaly, že se rozhodně nejedná o tým jednoho hráče.

Vyřazení Houstonu a sweep Portlandu

Za nedlouho po skončení pátého zápasu proti Houstonu již bylo jasné, že Kevin Durant bude chybět několik týdnů, jelikož utrpěl nepříjemné zranění lýtkové svalu. Zareagovali na to také sázkové kanceláře, které sice stále favorizovali Golden State, ale i kurz na postup Houstonu letět hodně dolů. Bylo to však zbytečné, taktovku obhájců titulu přebral Stephen Curry, dvojnásobný nejužitečnější hráč ligy. Byl to on, kdo zavelel k postupu, když nepřipustil žádné zdramatizování série s Houstonem a dovedl Válečníky k postupu hned v následujícím zápase po Durantově zranění.

A ve finále konference proti Portlandu to již byla od Golden State symfonie. Celek Stevena Kerra neztratil ani jeden zápas, sérii vyhrál suverénně 4:0 na zápasy a napumpoval do sebe sebevědomí před nadcházejícím finále NBA. Tam se Válečníci střetnou s vítězem ze série mezi Milwaukee a Torontem. Prvně jmenovaný celek zatím vede v sérii 2:1 na zápasy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články