Basketbalista Kevin Durant zvládl koronavirus i operaci achilovky

                   

Málokterá sportovní celebrita si toho v posledních měsících vytrpěla tolik jako Kevin Durant. Profesionální americký basketbalista má za sebou operaci achilovky, po níž musel zůstat nějakou dobu odstaven od hrací plochy. Aby toho nebylo málo, následně se u něj navíc potvrdila nákaza novým typem koronaviru způsobující nemoc zvanou Covid-19. Ačkoli se Durant v současné době cítí už mnohem lépe po všech stránkách, nehodlá svůj návrat do profesního shonu nijak uspěchat. Oznámil, že do konce sezóny už se před fanoušky bohužel neobjeví. Rozhodnutí podpořilo i vedení klubu Brooklyn Nets.

Kevin Durant se koronavirem nakazil mezi prvními

Pandemie koronaviru se v horizontu několika měsíců rozšířila do celého světa a vyžádala si již poměrně velké množství obětí. Mezi ně se naštěstí nezařadil jednatřicetiletý hráč basketbalu Kevin Durant, jenž se nakazil mezi prvními známými osobnostmi. Přítomnost zákeřné nemoci u něj testy prokázaly v polovině března, stejně jako u dalších tří spoluhráčů z týmu Brooklyn Nets. O všechny hráče se staraly týmoví lékaři a nutno podotknout, že odvedli skvělou práci. Ani jeden z nakažených totiž nezaznamenal žádné výraznější zdravotní problémy, v tuto chvíli už se všichni cítí mnohem lépe a mohou se znovu vrátit do života (samozřejmě v rámci možností).

Dvoumetrový rodák z amerického Marylandu to měl však oproti svým kolegům ještě mnohem složitější. Už v době potvrzení nákazy totiž nebyl zcela zdráv, zotavoval se po operaci achilovky. Ta se ostatně společně s prodělaným koronavirem stala hlavním důvodem, proč Kevin Durant do tohoto ročníku NBA už určitě nezasáhne. Hvězda se se svými plány svěřila při schůzce s vedením klubu a to návrh jednomyslně podpořilo. Přitom ještě na začátku května se manažer Sean Marks dušoval, že návrat Duranta není úplně nereálný.

Covid se podepíše na komkoliv, není potřeba to lámat přes koleno

iZdroj fotografie: sports.yahoo.com
Zdroj fotografie: sports.yahoo.com

Výše zmíněný Sean Marks v rozhovoru pro novozélandská média vnesl do situace kolem svého hráčského klenotu o něco více světla. Zdůraznil například, že lékaři odvedli opravdu skvělou práci a za to si zaslouží uznání. Zároveň ale dodal, že nikdo zatím nedokáže s jistotou říci, jak se pandemie po fyzické i psychické stránce podepisuje na lidech a Durant sám musí znát své tělo lépe než ostatní. Proto si jistě dobře dokáže spočítat, co mu zdraví dovolí a co už by bylo naopak přes čáru. Jeho rozhodnutí vynechat zbytek sezóny naprosto chápe a doufá, že se v té příští vrátí s plnou parádou a odhodláním vítězit.

Durant se zatím Brooklynu příliš nevyplatil. Achilovku si totiž zranil ještě za dob působení v Golden State, načež jako volný hráč na trhu podepsal smlouvu s Nets na 160 milionů dolarů. Investici však ještě nemohl splatit ani jedinou odehranou minutou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články