Baník předčil moje očekávání. Nečekal jsem, že je takovým klubem, hlásí nová posila ostravského celku

Ostravský Baník chce na jaře bojovat o evropské poháry a zkvalitňuje nejen kádr, ale také zázemí. O aktuálních podmínkách ve slezském celku promluvila nová posila Ostravy Martin Chlumecký.

i Zdroj fotografie: FK Dukla Praha
                   

Ještě na podzim hájil barvy Teplic, v jejichž dresu bojoval o holé udržení v soutěži. Přesto se na konci prosince stoper Martin Chlumecký se severočeským klubem po vzájemné dohodě rozloučil a stal se volným hráčem. Pětadvacetiletého stopera získal před několika dny ostravský Baník, který chce naopak bojovat na opačné straně tabulky. Bývalý hráč Dukly Praha, Slovanu Liberec nebo Jihlavy nyní otevřeně promluvil o svém působení v klubu.
Upřímně? Já nečekal, že Baník je dnes takový klub, jaký je a jak jsem ho teď poznal,“ prohlásil Chlumecký na stránkách klubu po absolvování podstatné části zimní přípravy. „Věděl jsem a říkal jsem to při příchodu, že vím, že jdu do velkého klubu, který patří mezi ty top v Česku, ale skutečnost na mě udělala ještě lepší dojem, než co jsem čekal. Zázemí, to, jak to funguje, lidi v klubu, kvalita kádru, úroveň všeho,“ doplňuje s tím, že se těší i na četnou podporu fanoušků.


iZdroj fotografie: Depositphotos

A to jsem ještě nepoznal fanoušky, o kterých se v souvislosti s Baníkem mluví nejvíc. I když už jsem taky leccos pochytil, ale na to se můžu zatím jen těšit. Ale jak říkám, věděl jsem, že jdu do dobrého klubu, ale co jsem tady poznal, předčilo mé očekávání,“ uvedl odchovanec libereckého fotbalu. Chlumecký zároveň jedním dechem dodává, že si je vědom i velké konkurence na všech postech.

Trenéři? Jsou to ikony, míní

Je tady nějakých dvacet hráčů plus čtyři pět mladých kluků z béčka a všichni jsou tak dobří a mají evidentně kvalitu na to, aby v A-týmu mohli být. Takže kvalita kádru je určitě větší, než co jsem doposud zažil. Na druhou stranu, s tím jsem do toho šel. To jsem věděl a počítal jsem s tím, že jdu do lepšího,“ míní pro klubový web bývalý pravidelný člen mládežnických reprezentací.


iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Ten si zároveň pochvaluje složení ostravského realizačního kádru, v němž působí také jedna z legend českého fotbalu Tomáš Galásek nebo bývalý ligový útočník Ondřej Smetana. „Tohle je pro hráče vždycky super, když jsou v něm takové persony nebo ikony. Jednak to obvykle skvěle stmelí partu, jednak prostě pracujete s někým, o kom víte, že to fakt někam dotáhl, a to nemluvím o mladých klucích, pro které jsou tihle trenéři úplné ikony,“ zakončil.

Zdroj: FC Baník Ostrava

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?