Sprintový závod MotoGP ve španělském Jerezu ovládl Binder! Mistr světa Bagnaia znemožnil double KTM

Druhé vítězství sezóny v sobotním krátkém závodě MotoGP zaznamenal Jihoafričan Brad Binder na ktm. Sprint ovlivnila postartovní hromadná nehoda, po níž se jelo úplně nanovo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Cirkus MotoGP se po úvodním podniku v Portugalsku a po krátké americké tour vrátil na evropský kontinent. Na španělském okruhu Jerez se uskutečnil čtvrtý sprint letošní sezóny. Tyto krátké závody poloviční vzdálenosti předcházejí hlavní nedělní velké ceně. Jedná se o přelomovou novinku zavedenou po stylu Formule 1 a MS superbiků.

Hromadná nehoda po startu

Několik hodin před startem sprintu si své páté pole position kariéry v MotoGP zajel Aleix Espargaró s týmem Aprilia. Po zhasnutí světel nicméně přišel o vedení oběma jezdci tovární KTM Jackem Miller a Bradem Binderem. Navíc se o alespoň třetí místo musel prát s úřadujícím mistrem světa Francescem Bagnaiou.

O několik pozic za nimi nicméně došlo k ošklivě vypadající havárii několika strojů. Jezdec Yamahy Franco Morbidelli se sťuknul s Álexem Márquezem na satelitní ducati. Následně modrý motocykl Morbidelliho sestřelil lídr šampionátu Marco Bezzecchi. K trojici havarovaných se přidal Augusto Férnandez, což nakonec vyústilo ve vyvěšení červených vlajek.

Výborná forma KTM

Naštěstí nikdo z postižených závodníků neutrpěl žádná zranění. Po několikaminutové přestávce se mohlo tak všech 23 pilotů MotoGP zúčastnit opakovaného startu na 11 kol. Ani po něm si Espargaró neudržel první pozici a opět se do vedoucích pozic prodrali jezdci KTM. Povedenou premiéru v sobotním závodě si zapsal i veterán a navrátilec se stájí KTM v jedné osobě Dani Pedrosa. Po startu se trojice rakouských motocyklů pohybovala v top 6!

iZdroj fotografie: Depositphotos

Espargarův den přešel od špatného k horšímu, když v polovině 12kolového sprintu havaroval. Díky tomu se Bagnaia vyšvihl na třetí místo pronásledovaný kolegou z Ducati Jorgem Martínem. Mezitím Binder s Miller sváděli boj o vítězství, z něhož vzešel vítězně první jmenovaný. Binder tak dosáhl na svůj druhý triumf ve sprintu MotoGP. Za Jihoafričanem se umístil kolega Miller a Bagnaia. Pedrosa na třetí ktm zaznamenal skvělé šesté místo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jungmann

Zobrazit další články