MotoGP pokračuje v kopírování F1! V roce 2025 představí film z prostředí MS silničních motocyklů

Populárnímu Netflix dokumentu Drive to Survive a projektu Brada Pitta bude v roce 2025 konkurovat nový film z prostředí MotoGP.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sprinty, nová znělka a nově i film. Filmová společnost Warner Bros. se spojila s MotoGP a společně si cílí zaujmout nové a početnější publikum v dalším z kroků v napodobování Formule 1. Královna motorsportu i nadále stoupá na popularitě díky Netflix dokumentu Drive to Survive a fungující mediální strategii. To je něco, čehož by MS silničních motocyklů ráda využila ve svůj prospěch.

Idoly na plátno

MotoGP nepřestává s nápady, kterými chce zastavit stagnující křivky sledovanosti. Minulý rok představilo dokument MotoGP Unlimited, jenž byl odpovědí na fenomén ze světa F1 Drive to Survive. Počínaje touto sezónou promotér seriálu Dorna zavedl sobotní sprinty a novou televizní znělku. Oboje lze považovat za reakce na změny provedené v královně motorsportu.

Nyní po oznámení celovečerního filmu režírovaného slavným hercem Bradem Pittem se i MotoGP vydává na cestu do světových kinosálů. Snímek s názvem „Idoly“ má podle serveru motorsport.com rekonstruovat fiktivní závody z prostředí MS silničních motocyklů. Měly by být podpořeny skutečnými záběry, jež se budou natáčet během konání samotných velkých cen.

Film plný romantiky a dramatu

Vedle názvu filmu motorsport.com přináší i děj, jenž má mířit primárně na mladé publikum. Jedná se o příběh závodníka juniorské kategorie Moto2, který dostane možnost zúčastnit se závodu MotoGP na divokou kartu. Snímek má žánrově spadat do sféry dramatu a romantiky, ruku v ruce jdoucí s poutavou zápletkou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Za produkcí chystaného filmu má stát Andrew Eaton, jenž má na kontě i za hollywoodskou bombu Rivalové. Natáčení odstartuje příští rok, přičemž snímek z dílny Warner Bros. má do kin dorazit o rok později. Prozatím není známá identita herců, jež se představí v „Idolech“. S odkazem na motorsport.com by však mělo jít o mezinárodně známé osobnosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jungmann

Zobrazit další články