Zastavila před cílem, aby pomohla soupeřce. Tomu se říká inspirace!

Dodržovat během sportovních soutěží sportovní chování, se považuje za samozřejmost. Co už ale úplně běžné není, to je ohleduplnost a priority seřazené tak, že vítězství není na prvním místě. Že ale tací jedinci jsou zjistíte, když si přečtete tento inspirativní článek o běžecké hvězdě Jessice Haney, která se vzdala možnosti zvítězit a to proto, aby pomohla zraněné spoluběžkyni. Tento krásný lidský příběh se odehrál při závěrečné etapě závodu NCAA West Preliminary’s na 10 kilometrů.

Náročný závod a totální vyčerpání

Závod na 10 000 metrů je poměrně náročný. Po velmi dlouhou dobu se udržovala v předních liniích Nicole Price, které se ale těsně před cílem stala nehoda. Přibližně 200 stop od cíle se zhroutila a nemohla dále běžet. Většina závodníků očekávala, že druhá běžkyně v pořadí Jessica Haney této příležitosti využije a zajistí si první místo. To se ale nestalo. K jejich překvapení běžkyně zastavila před cílovou čárou a vrátila se, aby pomohla zraněné kolegyni. Tímto způsobem všem ukázala, že existují i důležitější věci, než je vítězství. Sama Jessica uvedla, že běh je založen na komunitě, a proto je důležité, aby se všichni o sebe navzájem starali. Kdyby Nicole byla v podobě situaci, jistě by, kdyby mohla, Jesicce rovněž pomohla – tím si byla tato sportovní hvězda jistá.

Vítězství není všechno

Ať už by taková situace dopadla jakkoliv, sportovní utkání Jessica nevyhrála, kvůli pomoci obětovala své místo na stupních vítězů. Ale jistým způsobem na této události také mnohé získala, neboť její čin se stal virální, čímž si získala spoustu nových fanoušků. Ačkoliv Nicole poskytla pouze pár slov útěchy předtím, než jí byla podána pomoc od profesionálů, ukázala tímto gestem pravého ducha sportu!