Nejznámější týmy v NHL, jaká je jejich strategie a na co spoléhají?

                   

Každý tým z NHL má vysoké nároky na hráče. Existují mužstva, která spoléhají jednoho lídra, pak jsou týmy, které táhne jedna celá řada a neopomenutelné jsou ty, které se nespoléhají jen na jednoho hráče, ale hrají jako jeden celek. V každém mužstvu to prostě funguje jiným způsobem.

Vancouver – Sedinovci

Vancouver má po třech desítkách utkání na kontě stejně bodů a nyní se nachází na posledním místě, díky kterému by se dostali do play off. V západní konferenci jsou však mezi osmým a posledním týmem jen tři body rozdílu. Situace se tak mění s každým zápasem. Jediné, co je stejné, že bratři Sedinovi svůj tým táhnou k těm nejdůležitějším bodům.

Dvojčata už mají sice 35 let, ale to je ve sportu dneska celkem jedno. Daniel má na kontě 34 bodů, což je víc než jeden na zápas, Henrik má 29 bodů, což je jen těsně za průměrem bodu na zápas.

Oba dva jsou také neotřesitelně v první desítce kanadského bodování. Podle mnohých byli už dávno za zenitem, avšak to se pletli. Těžko říci, jestli oni dva dokážou dotáhnout Vancouver do play off. Kdyby měli ještě tři bratry, mohlo by se vzpomínat na legendární sovětskou řadu – Makarov – Krutov- Larionov – Fetisov – Kasatonov. Kdyby to byla celá pětka Sedinových, tak by pravděpodobně vládli celé NHL. V současné době není možné vytvořit jednu řadu, která by spolu hrála celou jejich kariéru. Pořád se všechno mění – hráči přicházejí, odcházejí, tak to je. Vancouver by však udělal velkou chybu, kdyby dvojčata pustil ze svých spárů. Nedávno podepsali nové smlouvy, tak se fanoušci nemusí bát.

i

Detroit hraje jako celek

Rudé křídla nemají momentálně nikoho, kdo by vládl kanadskému bodování. Henrik Zetterberg sice začal výborně, ale pak se to pozastavilo. Datsyuk byl půlku sezóny na marodce a tak má jenom 7 bodů. Dylen Larkin i přes svůj mladý věk sklízí chválu a uznání, protože do NHL vletěl po hlavě. Má 22 bodů a navrch ještě +20. Jestliže bude takto pokračovat, má naději na Calder Trophy.

Brankáři jsou vysoce vyrovnání. Co může těšit české fanoušky, tak to, že Petr Mrázek má o něco lepší statistiky než Howard.

Mrázek na ledě chytil 94,6% střel a je čtvrtý nejlepší gólman celé NHL. Stejně tomu je i zbytku hráčů v poli. Detroit se bude muset i díky svému kouči postupně učit hrát bez Zetterberga a Datsyuka a spoléhat na mládí – Larkin, Tatár, Nyquist, Abdelkader. Detroit prostě hraje jako jeden muž a je to znát na výsledcích. Na play off to vypadá zatím dosti nadějně.

i

Dallas a jejich drtivá síla první řady

Úplně naopak než Detroit – Benn, Seguin, Klingberg – spolu nasbírali už 110 bodů. První dva jsou hned za sebou na druhém a třetím místě v kanadském bodování. Vede Patrick Kane. Tahle trojice má dohromady nastřílených 40 branek. Seguin si svoje užil, když ho vyměnili do Dallasu, ale souhra s Benne se řadí mezi neskutečné. V bývalém klubu si tak mohou trhat vlasy. Obránce Klingberg je zásobuje výrazně, sám má už 25 asistencí.

Na to, že je mu teprve 23 let, tak má už druhou skvělou sezónu za sebou, v té minulé získal 40 bodů.

Dallas se řadí k hlavním favoritům na zisk Stanley Cupu. Naposledy to bylo v sezoně 1998/1999 za Mikea Modana. Dallas zcela jistě nebude hrát na malý počet branek v utkání. Koneckonců tým hraje na to, že musí vstřelit víc branek než inkasuje. Zatím se jim to vyplácí, protože východu vládnou.

i

Kane a jeho touhy za Stanley Cup

Patrick Kane to vůbec neměl a nemá jednoduché. Před sezónou ho obvinila neznámá dívka ze znásilnění a hrozilo mu vězení. Díky tomuto byl stažený z obalu pro hru NHL. Nakonec se to ale vyřešilo a mohl se věnovat hokeji. Do NHL vletěl jako tornádo s hurikánem v kooperaci. Bodoval v řadě po sobě jdoucích utkání – 25. Zastavila se to na čísle 26 – ukončil to až brankář Colorada Varlamov. Kane měl určitě už touhu dostat se přes třicet zápasů, čímž by se dostal do společnosti Lemiuxe a Gretzkyho. Třicítku má na kontě Švéd Mats Sundin.

Kane bodoval i díky tomu, že soupeř hrál dvakrát bez brankáře. Z jeho výkonů těží Panarin a Anisimov, kteří přišli teprve před sezónou.

Chicago chtělo prodat Saada, protože byli potíže s platovým stropem. I Panarin s Anisimovem přišli za v uvozovkách malé sumy, ale spolu s Kanem předvádí hodně muziky. Bohužel pro Slováky, tak ve stínu druhé formace je ta první, kterou vede Marián Hossa a Jonathan Toews. Nezískali ani polovinu bodů, co Kane. Ten však je až na pátém místě bodování v západní konferenci.

i
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články