Za týden můžete shodit až tři kila, pokud dodržíte tyto rady a postupy

                   

Tentokrát jsme se rozhodli, potěšit dámské osazenstvo, které se pokouší dlouhou dobu zhubnout a nějak se jim to nedaří, případně se setkávání se známým a klasickým jojo efektem. Nyní to bude zaměřeno na příjem sacharidů, avšak jedná se o pohodlný a efektivní způsob, jak zhubnout.

i

Kdysi dávno existovalo heslo „Jez a zhubneš“, kterému jsme však nedůvěřovali. Dneska už celkem dobře víme nebo dokážeme odhadnout, co všechno obsahuje strava, kterou jíme a tak se tohle heslo stalo pravdou. Kdyby někdo pochyboval, tak vězte, že tento typ diety drží i sportovci, kteří se chtějí rychle zbavit tuku a nahradit ho chtějí logicky velkými svaly. Nyní tu máme rady pro ty, kteří chtějí pomoci a zase by se neradi omezovali.

Méně sacharidů ve stravě

Tato dieta má úspěch v tom smyslu, že strava, kterou jíte, je co nejvíce založená na bílkovinách a tuku. Tím pádem se ztrácí pocit hladu a spustí se mechanismus spalování tuků. Je to snadné, ale i v tomto případě se vyplatí být opatrný. Například lékaři doporučují tuto dietu provozovat maximálně jeden týden. Při dlouhodobém fungování této diety si můžete vážně ublížit a zničit zdraví tím, že ohrozíte funkci vnitřních orgánů. Můžete to brát jako podzimní očistu.

Schválené produkty

i

Kuřecí, krůtí, hovězí a jehněčí maso. V jakékoli formě a bez omezení.

Jakékoliv ryby, či mořské plody.

Vejce a sýr si můžete dát v jakémkoliv množství, tvaroh a jogurty – pravidelně, ale zase ne příliš moc.

Ze zeleniny si klidně dejte. Zeleninové saláty nebo podzimní hit, což je dýně a veškerá kořenová zelenina jako mrkev, kedlubny, petržel, ředkev, celer a dále zelí, květák a okurky. Jíst však můžete i houby.

Z ovoce jsou pak obzvláště vhodné veškeré citrusové plody, domácí jablka z Vaší zahrádky a občas si můžete dát i broskve, meruňky nebo švestky.

Jako další zdroj zdravých tuků si dejte všechny druhy ořechů, kokosový olej, slunečnicová a dýňová semínka.

Z nápojů je pak dovolená káva, čaje a dokonce si můžete pochutnat i na sušeném ovoci, kompotech a sto procentní šťávách, které nejsou moc sladké, například brusinková, dýňová nebo mrkvová. Bez obav si udělejte i smoothie z různých druhů zeleniny a ovoce.

Na snídani si připravte pohankovou nebo ovesnou kaši a dovoleny jsou i veškeré luštěniny. Rýži pak můžete vyměnit za bulgur či za batáty.

Zakázané produkty

i

Zcela jistě sladkosti jako je med, cukr a moc sladké ovoce což jsou například banány a hroznové víno.

Polotovary a fast food, knedlíky a bílé pečivo. K tomu se asi nic víc napsat nedá. Obsahují totiž hodně cukru a mouky, co na váze rozhodně přidává než ubírá.

U zeleniny byste se měli minimálně týden vyhýbat bramborám a kukuřici.

Alkohol též určitě vynechejte.

Menu bez sacharidů je založeno na principu frakční síly, to znamená, že byste měli jíst 5 až 6 krát za den. Denně si klidně můžete dát až 300 gramů masa a minimálně 150 gramů zeleniny. Bylinky můžete taky zařadit. Jako dezert si dejte ovoce nebo semínka.

Jaký je jeden den s takovým typem diety?

i

Na snídani si připravte 2 vařená vajíčka, pár plátků sýra a zeleninu. K tomu zelený čaj a kdo nedokáže existovat bez kávy, ať si tedy šálek dá.

K obědu si pak udělejte vařená nebo pečená kuřecí prsa se zeleninou a nějakou zajímavou přílohou. Jestli si nedokážete odříci rýži, kupte si druh basmati, jelikož obsahuje málo sacharidů.

Jako svačinu si dejte grapefruit a hrst ořechů z různých druhů.

K večeři si dejte třeba kuřecí prsa na dušeném hrášku s mrkví, česnekem a můžete to celé posypat strouhaným sýrem.

Jestliže Vás popadne pozdě večer hlad, dejte si jogurt smíchaný s ovesnými vločkami.

i

Důležitým aspektem je pít dostatečné množství tekutin. Jelikož už léto skončilo, často zapomínáme pít vodu. I když je venku už celkem chladno, tak přesto bychom měli denně vypít minimálně 3 litry tekutin nezávisle na ročním období, aby náš organismus fungoval bezchybně. Během vaření a přípravy pokrmů zapojte kreativitu. Zkuste si pohrát s chutěmi a barvami nebo vůněmi. Budete asi překvapení, co všechno se dá připravit na zdravý způsob. Zkuste si týden jíst jinak než jste zvyklí a uvidíte. Jak říkám já, týden ještě nikoho nezabil a dá se to bez potíží vydržet. Přeji pevné nervy a hodně štěstí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články