Vyzrajte na dráždivý kašel, stačí vám k tomu banán a dvě další ingredience

                   

Nachlazení, chřipka, rýma, kašel, únava – to všechno jsou nepříjemné vedlejší účinky podzimu a zimy. Lékárny trpí nedostatkem léků a vy zase nedostatkem peněz na tyto drahé přípravky. Mnohdy lze ale takové věci řešit efektivnější, snadněji a levněji přírodní cestou. Obzvlášť, když přísady máte jednoznačně doma. Připravte si doma rychlý a účinný uklidňující lék na dráždivý kašel a další příznaky nachlazení, který posílí vaši imunitu.

Jak připravit domácí lék na kašel

Na tento zázračný domácí sirup vám postačí banán, med a voda. Směs těchto ingrediencí potom obsahuje vysoký podíl vitamínů A, B, C, D, dále vlákniny, sacharidů, draslíku, hořčíku, sodíku, fosforu a dalších minerálů a látek. Rovněž má protizánětlivý, antibakteriální a uklidňující účinek, což je na dráždivý suchý kašel právě to, co potřebujete. Oproti chemickým sirupům z lékárny je tento přípravek přírodní a k tomu ještě výborně chutná. Podívejte se, jak si ho snadno můžete připravit doma.

  1. Do hrnce dejte vařit přibližně půl litru čisté vody.
  2. Jakmile voda začne vřít, sejměte ji z plamene.
  3. Dva více zralé banány oloupeme. Slupku ještě oškrábneme od dužiny malou lžičkou nebo nožem. Banán i dužiny dejte do mixéru nebo rozmačkejte vidličkou na hustou kaši.
  4. Banánovou směs dejte do odstavené teplé vody a míchejte, dokud se nerozpustí.
  5. Po vychladnutí směsi přidejte dvě lžíce medu a míchejte, dokud se zcela nerozpustí.
iKromě medu můžete do směsi přidat i trochu citrónu. Zvýšíte tím podíl vitamínu C.

Jak lék užívat

Přípravek na kašel užívejte 2x – 4x denně přibližně půl hodiny před jídlem. Dospělí od 15 let užívají jednu lžíci, děti od 1 roku 1 lžičku. Menším dětem se nedoporučuje tento sirup podávat. Aby byla zajištěna efektivita, doporučuje se lék užívat alespoň jeden týden bez přestávky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články