Vyzrajte na dráždivý kašel, stačí vám k tomu banán a dvě další ingredience

Přírodní sirup, připravený z domácích přísad vás spolehlivě zbaví ošklivého dráždivého kašle. Posilte rovněž svou imunitu a nenechte se překvapit sychravým podzimním počasím.

Banán vám zajistí zdraví na celý podzim a zimu.

Nachlazení, chřipka, rýma, kašel, únava – to všechno jsou nepříjemné vedlejší účinky podzimu a zimy. Lékárny trpí nedostatkem léků a vy zase nedostatkem peněz na tyto drahé přípravky. Mnohdy lze ale takové věci řešit efektivnější, snadněji a levněji přírodní cestou. Obzvlášť, když přísady máte jednoznačně doma. Připravte si doma rychlý a účinný uklidňující lék na dráždivý kašel a další příznaky nachlazení, který posílí vaši imunitu.

 

Jak připravit domácí lék na kašel

Na tento zázračný domácí sirup vám postačí banán, med a voda. Směs těchto ingrediencí potom obsahuje vysoký podíl vitamínů A, B, C, D, dále vlákniny, sacharidů, draslíku, hořčíku, sodíku, fosforu a dalších minerálů a látek. Rovněž má protizánětlivý, antibakteriální a uklidňující účinek, což je na dráždivý suchý kašel právě to, co potřebujete. Oproti chemickým sirupům z lékárny je tento přípravek přírodní a k tomu ještě výborně chutná. Podívejte se, jak si ho snadno můžete připravit doma.

  1. Do hrnce dejte vařit přibližně půl litru čisté vody.
  2. Jakmile voda začne vřít, sejměte ji z plamene.
  3. Dva více zralé banány oloupeme. Slupku ještě oškrábneme od dužiny malou lžičkou nebo nožem. Banán i dužiny dejte do mixéru nebo rozmačkejte vidličkou na hustou kaši.
  4. Banánovou směs dejte do odstavené teplé vody a míchejte, dokud se nerozpustí.
  5. Po vychladnutí směsi přidejte dvě lžíce medu a míchejte, dokud se zcela nerozpustí.
Kromě medu můžete do směsi přidat i trochu citrónu. Zvýšíte tím podíl vitamínu C.

Jak lék užívat

Přípravek na kašel užívejte 2x – 4x denně přibližně půl hodiny před jídlem. Dospělí od 15 let užívají jednu lžíci, děti od 1 roku 1 lžičku. Menším dětem se nedoporučuje tento sirup podávat. Aby byla zajištěna efektivita, doporučuje se lék užívat alespoň jeden týden bez přestávky.