Vypěstujte si tuto rostlinu doma a budete překvapení jejími léčitelskými schopnostmi

                   

Je to stálezelený sukulent s ostnitými listy, jehož původ je tak trochu záhadný. Aloe pravá byla ale v historii používána jako léčivka už od starověku. Záznamy o ní najdeme v písemné podobě v Mezopotámii nebo v grafické formě v Egyptě. Už naši předci s ní léčili například infekce, kožní problémy nebo projímadlo. Převzata byla i do antického Řecka a Říma, odkud už se vědomosti o ní šířili poměrně rychle. I vy dnes můžete mít tuto rostlinu doma a to, jak na léčení, tak na dekoraci.

Co aloe pravá léčí

To, že je aloe pravá opravdu účinná na mnoho zdravotních problémů si můžete ověřit i v lékárně, kde ji najdete jako součást například gelů na spáleniny, odřeniny a oděrky či v projímadlech. Jenomže kromě aloe je v těchto lécích také spousta dalších příměsí, které už tak zdravé nejsou. Zanášejí nám organismus toxiny a škodlivinami. Používejte aloe v její přírodní podobě a získejte z ní jenom to potřebné. Pomůže vám na:

  • pálení žáhy a zažívací potíže – šťáva z aloe
  • chronická zácpa či průjem – šťáva z aloe
  • popáleniny – přikládány obkladu z aloe
  • posílení imunity
  • podporu metabolismu – šťáva z aloe
  • snížení krevních cukrů
  • prevenci proti rakovině
  • bolesti zubů – extrakt z gelu z aloe
  • kožní problémy jako jsou ekzém, lupénka, akné

Pokud se ale rozhodnete konzumovat rostlinu doma, rozhodně se předtím poraďte se svým lékařem. Ve větším množství je aloe toxická a mohla by vám naopak vyvolat silný průjem a bolesti žaludku. Rovněž dbejte na to, abyste si domácí přípravky rozhodně dělaly jenom z aloe pravé, protože některé příbuzné druhy mohou být jedovaté.

Jak aloe pěstovat

Jedná se o naprosto bezproblémovou pokojovou rostlinu, která nepotřebuje příliš mnoho péče. Jelikož je sukulentního charakteru, má ráda přímé slunce, takže ji umístěte na slunné stanoviště. Nezapomínejte ji přiměřeně zalévat zhruba jednou za dva týdny a pouze v malých dávkách. Rostlina má také jednou za čas ráda hnojení z minerálů. Přemokření nebo nedostatek světla, kterému se během zimního období stejně nevyhnete, jí nedělá příliš dobře. Ovšem rostlina je velmi odolná, a tak ani překonání zimy není pro ni náročné.

iŠťáva z aloe pomůže na popáleniny.
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články