Volba přirozeného porodu může mít určité dopady. Podívejte se, jak to dopadlo této mamince

Každá žena by si o svém těhotenství měla rozhodovat sama ke své spokojenosti. Pozitivní nálada a pohoda má vliv i na dítě. Jenomže v případě domácích porodů a přirozeného těhotenství bez lékařských prohlídek nemusí vždy vše dopadnout zrovna růžově.

Přirozený porod může být rizikový.

Dnešní doba elektronická je charakteristická tím, že se lidé v mnoha ohledech spoléhají na přístroje. Nejinak je tomu v případě těhotenství, kdy maminky mohou velmi brzy zjistit pohlaví svého dítěte, na kolikanásobnou radost se mohou těšit a také to, jestli je plod v pořádku. Největší úlohu v těchto bodech sehraje ultrazvuk a pravidelné lékařské vyšetření. I přes tyto vymoženosti jsou ale dnes nastávající maminky, které je odmítají. Ne vždy ale takové rozhodnutí může dopadnout dobře. Maminka v tomto příběhu sice měla velké štěstí, ale ne vždy vše může takto dobře skončit.

 

Přirozené těhotenství a jeho důsledky

Mladá nastávající maminka Nicol Zizemerová se společně s manžel rozhodla, že jejich prvního potomka přivede na svět tzv. přirozeně. Odmítla podstupovat standardní lékařská vyšetření a účastnila se jenom toho nejnutnějšího. To znamená, že nepodstoupila ani klasický ultrazvuk. Kromě toho byla rozhodnutá, že dítě přivede na svět v pohodlí domova jenom za dozoru porodní asistentky. Ačkoliv termín měla stanovený na konec ledna, téměř o měsíc dřív ještě před Silvestrem se ozvaly porodní bolesti. Nicol praskla plodová voda a vzhledem k tomu, že doma nebylo nic na příchod dítěte připravené, rozhodl se nastávající tatínek odvézt rodičku do porodnice. Cesta byla ale vzhledem ke sněhové kalamitě opravdu dlouhá a do porodnice dorazili málem pozdě. Nicol okamžitě byla odvezena na porodní sál, přičemž téměř 40 hodin strávila právě tam. Lékaři bojovali nejen o život matky, ale také jejího dítěte. Obojí se nakonec podařilo a na svět přišla Blakeley Faith. Jenomže ani poté nebylo všemu konec, protože za holčičkou následoval její bratříček Cade Matthew. Rodiče ani nevěděli, že čekají dvojčata! Jelikož vše dobře dopadlo, jejich radost byla nezměrná. Ne vždy ale vše dopadne takto šťastně.

 

Rizika přirozených porodů

Je sice krásné, když se žena rozhodne prožít své těhotenství podle sebe, ale vždy by měla myslet na to, že situace se nemusí podařit tak, jak si představuje. Přirozené porody bez atestovaného lékaře jsou opravdu rizikové a může při nich jít o život nejen matce, ale také jejímu dítěti.

  • Při porodu doma existuje přibližně 2x až 3x vyšší pravděpodobnost úmrtí dítěte.
  • Nedostupnost adekvátní lékařské péče v akutních případech.
  • Matka je ohrožena silným krvácením.
  • Při odmítnutí ultrazvuku se dítě může narodit s neslučitelnými vadami nebo může být postižené.
V tomto případě vše dopadlo dobře.
V tomto případě vše dopadlo dobře.
V tomto případě vše dopadlo dobře.
V tomto případě vše dopadlo dobře.