Včelí med vám může přinést různé zdravotní benefity

                   
  1. U medu máte dvě možnosti – pořídit si pravý včelí med přímo od včelaře nebo zakoupit či vyrobit nepravý med z léčivek, jako je například pampeliška nebo sedmikráska. Obojí je sice lepkavá, sladká tekutina s příznivými účinky, ačkoliv pravý med od včel je nesrovnatelně lepší. Na naše zdraví má totiž mnoho významných zdravotních výhod. Zahoďte tedy vitamínové tablety z lékárny a užijte si zlepšení celého těla s tímto přírodním dochucovadlem, které je vhodné i pro diabetiky a dietáře. Konzumovat ho můžete samotný, jako sladidlo například v čaji nebo pro zvýšení jeho účinků v kombinaci s česnekem.
  1. Ochrana vašich cév

Med zabraňuje kornatění cév a umožňuje jim naopak dobrý průchod bez zúžení nebo vytváření krevních sraženin. To vše díky antioxidantům. Právě proto je med skvělou prevencí proti kardiovaskulárním onemocněním, jako je třeba infarkt.

  1. Lepší pleť

I zde fungují jako základ antioxidanty. Ty mají totiž mamutí podíl na tom, že z těla odcházejí toxiny a škodlivé látky, které způsobují ucpávání pórů a vytváří akné. Rovněž mají na svědomí ochranu proti předčasnému stárnutí pleti. Med můžete konzumovat přímo nebo si ho nanášet v podobě masek na obličej – díky němu zůstane vaše pleť jemná a vyživená.

iMed pleť vyživuje a hydratuje.
  1. Zlepšení trávení

Pokud vás trápí zažívání, máte pocit nafouknutého břicha, bolí vás žaludek nebo vás pálí žáha, med si s tím umí poradit. Stačí na lačný žaludek sníst jednu lžičku a trávení by se mělo uklidnit. Mimo jiné med po cestě do žaludku zničí případné bakterie.

  1. Podpora hubnutí

Ačkoliv může znít podivně, že při snaze zhubnout máte jíst med, opravdu je tomu tak. Med je přírodní sladidlo, které je během diet doporučované. Lze ho nahradit jako sladidlo do čaje, ale také do receptů na dezerty. Jak již bylo řečeno, zlepšuje totiž zažívání, čímž podporuje rovněž metabolismus, který pak funguje tak, jak má.

  1. Lepší paměť

Mnohé studie prokázaly, že jedinci, kteří pravidelně konzumují med, mají lepší paměť a koncentraci. Také se snižuje pravděpodobnost, že vás ve stáří postihne skleróza. Med totiž obsahuje vápník, který se vstřebává do mozku a příznivě ho ovlivňuje při práci.

iPravděpodobnost sklerózy ve stáří se snižuje téměř na nulu.
  1. Snížení cholesterolu

Při konzumování medu se snižuje špatný cholesterol, který vás může různě zdravotně omezovat. Je to díky mikročástečkám, které se v medu nacházejí. Pozitivně působí také antioxidanty, jejichž příznivé účinky na naše tělo byly zmíněny výše. Cholesterol v něm ale rozhodně nenadejte.

  1. Kvalitnější spánek

Ne nadarmo se říká, že na špatný spánek je dobré vypít sklenici teplého mléka s rozpuštěným medem. Je to proto, že med podporuje produkci serotoninu, tedy hormonu dobré nálady a pohody, který se potom přeměňuje na melatonin – a ten zase podporuje rychlé usínání.

  1. Přírodní antidepresivum

Med je sladidlo, a proto v něm najdeme glukózu. Ta se rychle vstřebává do krve a pozitivně účinkuje. Také byl výše zmíněn serotonin, jehož produkci med zvyšuje. Celkově se po medu uvolňuje napětí v těle. Dokonce byl využíván při léčbě záchvatů a některých psychických poruch.

iMed si poradí i se stresem a depresemi.
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články