Už 2 banány denně vás ochrání před rakovinou a infarktem

Mnohé zcestné studie prohlašují, že banány by se jíst neměly či, že se po nich přibírá. Nevěřte těmto článkům a podívejte se, co všechno banány mohou pro vaše tělo udělat.

Banány jsou přínosem pro naše zdraví.

Banány jsou velmi oblíbené a dostupné ovoce, které je navíc opravdu zdravé. Jedná se o celosvětově vyhledávanou komoditu, a to nejen pro její sladkou chuť, ale také zdravotní účinky. Každodenní jedení banánů i v malém množství může udělat s vaším tělem doslova zázraky.

 

Léčivé účinky banánů

Banány jsou zdrojem přírodních cukrů, tedy fruktózy a sacharózy. Ty jsou důvodem, proč jsou banány tak sladké a chutné. Kromě nich ale ukrývají i další látky, vitamíny a minerály, které jsou pro naše tělo prospěšné. Vysoký je například podíl vlákniny, dále draslíku, hořčíku a vitamínu C. A čím více je banán žlutější a tedy i zralejší, tím více těchto látek obsahuje.

 

  • Snižuje riziko rakoviny

Díky antioxidantům, které podporují imunitu, se tělo může lépe proti této zákeřné nemoci bránit. Banány navíc ale ještě uvolňují látky, které nedovolují nádorovým buňkám růst a způsobují jim smrt.

 

  • Ubírá kilogramy

Banány jsou bohaté na vlákninu, která podporuje trávení. S lepším zažíváním, které běží jako na drátkách se potom hubne mnohem snadněji. Navíc díky škrobu se snižuje chuť k jídlu, takže nehrozí ani nepříjemný jojo efekt. Ranní banánová dieta podle japonského způsobu v tomto ohledu asi mluví za vše.

Banány umí ubírat kilogramy.
  • Energie hnedka od rána

Vitamíny, minerály a zdravé cukry – to je vše, co vám hnedka zrána dodá energii přibližně na další 4 hodiny. Tělo budete mít pěkně uvolněné, nebudete trpět žádnými křečemi. Proto je banán i vhodnou svačinkou před návštěvou posilovny.

 

  • Pálení žáhy ustoupí

Banány zmírní příznaky pálení žáhy i do několika minut. Je to díky obsahu aminokyselin, které snižují produkci štiplavých žaludečních šťáv.

 

  • Krevní a arteriální tlak se sníží

Díky vysokému obsahu draslíku se hladina krevního tlaku účinně sníží. Jedením banánů lze tedy i přecházet mrtvici a srdečnímu infarktu, neboť jimi doplníte sodík v těle. Doplněním železa se podpoří tvorba červených krvinek, které mají pozitivní vliv na funkci srdce.

Látky obsažené v banánech upravují krevní tlak.
  • Zlepšují trávení

Zmizí zácpa, plynatost, ale také nadýmání. Střeva se díky velkému podílu vlákniny pročistí a budou lépe fungovat. Banány jsou vhodné i v případě žaludečních vředů, neboť je svou konzistencí a strukturou ani v nejmenším nedráždí. Naopak na ně mají pozitivní vliv.

 

  • Přírodní lék na depresi

V banánech se nachází látka tryptofan, která se poté, co se dostane do těla, přeměňuje na serotonin. A ten podporuje pocit pohody a zlepšuje náladu.

 

  • Zbaví kašle

Banán s medem je skvělým přírodním lékem na kašel, který má rychlý nástup účinků. Poradí si ale i s dalšími projevy nachlazení, jako je například horečka nebo zimnice.

V kombinaci s medem je banán skvělým lékem na kašel.